ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Zlato z jachtařské třídy 49er patří Australanům

Velikost textu:

Weymouth - Australská posádka ve složení Iain Jensen a Nathan Outteridge lehce vyhrála olympijský závod v lodní třídě 49er a navázala tak na své tři tituly z mistrovství světa. Pro stříbro si dojeli Novozélanďané Peter Burling a Blair Tuke. Třetí místo obsadili Dánové Peter Lang a Alan Norregaard.

Australská posádka Iain Jensen a Nathan Outteridge
Australská posádka Iain Jensen a Nathan Outteridge

V medailové rozjížďce vítězným Australanům stačilo k celkovému triumfu čtvrté místo, svou pozici měli zajištěnou již z předchozích patnácti rozjížděk kvalifikace, z nichž vyhráli pět. Stejně na tom byli stříbrní Novozélanďané, kteří si však svou pozici pojistili druhým místem v medailové rozjížďce.

Velké drama se ve finále třídy 49er mělo odehrávat v boji o bronzovou medaili. Adepty na třetí místo byly posádky Dánska a Finska. Finské posádce ve složení Lauri Lehtinen a Kalle Bask se však boj o medaili vůbec nepovedl a poslední místo v medailové rozjížďce pro ně znamenalo mezi sportovci nepopulární čtvrté místo.

Jachtaře dnes poprvé v olympijském Weymouthu trápí slabý vítr, na který během celého olympijského závodu nebyli zvyklí. Rozjížďky ženské třídy Elliott 6m jsou tak často odkládány a jachtařky musejí dlouho čekat na vodě na start nebo závodit ve velmi slabém větru. Slabý vítr a teplé počasí naopak ocenili finalisté třídy 49er, kteří si jako první ze všech tříd mohli užít oslavy svých medailí přímo na vodě.

Zítra jsou ve Weymouthu na programu medailové rozjížďky ve třídě 470 v kategoriích ženy a muži. 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.