ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

"Rychlý holky" v akci, medailové naděje jdou do boje

Velikost textu:

Londýn - Zuzana Hejnová, atletka, která začala se sportem na základní škole v Liberci, poběží finále olympijských her a nebude sama. Ve finále se představí po boku Denisy Rosolové, která do závěrečných běhů pronikla díky času. "Rychlý holky" poběží finále ve 21:45 a můžete ho sledovat na čtyřce a webu ČT.

Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová

Zuzana Hejnová je držitelkou dorosteneckého, juniorského i seniorského českého rekordu. Pro diváky v Londýně i doma u televizních obrazovek je medailovou nadějí. Na olympijském stadionu v Londýně dokázala posunout už své letošní maximum, které má nyní hodnotu 53,62. "Rychlá holka" z Liberce ráda relaxuje hrou na klavír, spánkem, cestováním a golfem.

V Londýně se jí běhá výborně a cítí se ve formě. Hejnová v semifinále předvedla druhý nejlepší čas, přitom v závěru ještě šetřila síly a Rusku Anťuchovou nepronásledovala. Po zklamání na červnovém mistrovství Evropy v Helsinkách se na vrchol sezony dokázala skvěle připravit a právem myslí na lepší výsledek, než jakým bylo sedmé místo v Pekingu.

Z tehdejších finalistek zbyla jediná, která se dokázala probojovat do londýnského finále. Vedle Anťuchové je další favoritkou Demusová, nejlepší z tria Američanek a mistryně světa z Tegu. Obhájkyně olympijského zlata Walkerová z Jamajky vypadla už v semifinále, ve středu se ji pokusí nahradit její krajanka Spencerová.

Kvalifikace čeká na trio českých oštěpařů. Vítězslav Veselý letos 82 metrů přehodil v šesti z devíti závodů a vede světové tabulky díky výkonu 88,11 m z Osla. Mistr Evropy v Diamantové lize dvakrát vyhrál a dvakrát skončil druhý, navíc pokaždé porazil i Nora Thorkildsena, obhájce zlata z Pekingu. Naopak další svěřenci oštěpařské legendy Jana Železného Petr Frydrych a Jakub Vadlejch se do Londýna dostali jen na divokou kartu.

Do finále už v dopoledním programu postoupil tyčkař Jan Kudlička. V londýnské kvalifikaci nemusel zdolat limit 570 centimetrů, k postupu mu nakonec stačilo skočit 550 cm na první pokus. Neuspěly naopak půlkařka Lenka Masná ani kladivářka Kateřina Šafránková. Roman Šebrle z desetiboje odstoupil, po posledním místě v úvodním běhu na 100 metrů se v dálkařském sektoru pro přetrvávající bolesti úponu na patě už nepředstavil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.