ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Bikrosařka Hladíková: Chci do finále

Velikost textu:

Londýn - Česká bikrosařka Aneta Hladíková je sice ryzí amatérkou, na olympijských hrách by však mohla překvapit. Sedmadvacetiletá závodnice se chce dostat do finále. Na to, aby se v Londýně objevila, se totiž nadřela, a to nejen v kovošrotu, kde normálně pracuje.

Aneta Hladíková
Aneta Hladíková

"Už odmalička mě strašně bavilo skákat nebo jezdit po zadním kole. Jak jsem rostla, byla vždycky výzva zdolávat větší a větší skoky. A k tomu být na závodech rychlejší než ostatní," vzpomíná Hladíková. Účastí na olympijských hrách se jí splnil sen. Stál ji však dost peněz - bikrosu totiž v tuzemsku zrovna moc pšenka nekvete.

"Svět nám začíná trochu unikat," přiznává Hladíková. V Česku totiž chybí stejné závodiště, na němž se jezdí světové poháry nebo právě olympijský závod. "Pokud se někdo chce v zahraničí vůbec nějak umístit, musí sáhnout do vlastní kapsy, jet někam do ciziny a snažit se tam," dodává. Dva a půl roku proto objížděla závody ve světě.

Podle Hladíkové je bikros něco jako altetika, které se dříve věnovala. "Jako čtvrtka ještě s překážkami," tvrdí. Na hrách bude ode dneška závodit spolu s Romanou Labounkovou. Ta se na letošním mistrovství světa umístila na třetí příčce. Hladíková se v letech 2005, 2007 a 2010 umístila druhá na mistrovství Evropy, ve světovém poháru skončila před dvěma lety třetí.Zdroj: ČT sport, deník Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.