ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Basketbalistky odcházely s pláčem, éra Vítečkové a spol. pomalu končí

Velikost textu:

Londýn – České basketbalistky předvedly ve čtvrtfinále proti Francii výborný výkon, v poslední čtvrtině však na své soupeřky nestačily a o tři body prohrály. Po zápase hráčky schovaly hlavy pod bundu, oči měly zarudlé od slz. Některé z hráček absolvovaly nejspíše poslední olympijské hry.

Eva Vítečková s Hanou Horákovou po čtvrtfinále
Eva Vítečková s Hanou Horákovou po čtvrtfinále

"Myslím, že jo," hlesla Eva Vítečková, účastnice turnajů v Aténách 2004 i v Pekingu 2008. O konci medailové generace ale předloňské vicemistryně světa nahlas mluvit nechtěly.

Tým už od úspěšného MS v Karlových Varech prochází určitou obměnou. "Jsou tam mladší holky, některý až o devět let. Zájmy jsou trošku rozdílné, někde je znát, že to bude jiný. Ale neříkám, že parta by byla špatná," řekla Vítečková.

Zkušená Vítečková, se sedmnácti body nejlepší česká střelkyně zápasu s Francií, nebrečela, ale tušila, že až do čtyř neusne. "Je to nepříjemný, bude to mrzet, ale týden nad tím přemýšlet nebudu. Život jde dál," řekla Vítečková. "Nedá se to hodnotit. Je to moc čerstvý a mrzí to, ale nedá se nic dělat," konstatovala.

"Medaile byla blízko, ale teď už je pryč. V Pekingu jsme dostaly o 30 s Austrálií, v Aténách podobně s Ruskem. Tady můžeme říci, že jsme odešly se ctí, že jsme bojovaly a že se nemáme za co stydět," uvedla Vítečková v rozhovoru pro iSport.cz.

Ilona Burgrová smutní po prohraném čtvrtfinále
Ilona Burgrová smutní po prohraném čtvrtfinále

Po skvělém vstupu do druhé půle basketbalistky vedly o třináct bodů. Vítečková ale díky svým zkušenostem ještě nepovažovala zápas za rozhodnutý. "Basket je tak krásná hra, že se to dá otočit a ten zápas to ukázal, bohužel," řekla. "Já začínám vždycky věřit, až když je to třeba tři minuty do konce," prohlásila Vítečková.

"Každá prohra mrzí, ale nepostup do semifinále olympiády mrzí strašně moc," dodala Ilona Bugrová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.