ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Desetiboj pokračuje bez Šebrleho

Velikost textu:
aktualizováno 8. 8. 2012 23:33

Londýn – Roman Šebrle se pustil do bojů nejen s deseti disciplínami, ale také se svým tělem. Do Londýna totiž cestoval s poraněnou patou, která kromě běhů vadí i ve skokanských disciplínách. Nahradit ho už nemohl ani další český desetibojař Helcelet, a tak se olympijský vítěz z Atén rozhodl, že se s londýnským desetibojem "popere". Jeho snažení skončilo po první disciplíně.

Roman Šebrle při běhu na 100 metrů na LOH 2012
Roman Šebrle při běhu na 100 metrů na LOH 2012

První disciplínou desetiboje byla stovka. Roman Šebrle ji nejlépe v letošní sezoně zaběhl za 11,19. V Londýně se představil ve druhém rozběhu a do cíle se dostal v čase 11,54 na posledním místě. A poslední příčka patří českému desetibojaři i celkově po první disciplíně. Na své konto si připsal jen 744 bodů.

přehrát video
Minutka slávy - Šebrle v Aténách 2004

Roman Šebrle překonal ve své kariéře hranici osmi tisíc bodů celkem 49krát. Cílem českého atleta bylo dokončit londýnský desetiboj i přes zraněnou patu. To se mu ale nesplní. Roman Šebrle se rozhodl skončit po první disciplíně. Olympijský vítěz z Atén se tedy rozloučil s londýnským závodem.

Sedmatřicetiletého atleta trápil úpon v patě zhruba dva týdny. Kvůli bolestem dokonce zvažoval, že čtvrtý olympijský start odvolá a přenechá své místo v Londýně Adamu Sebastianu Helceletovi, který rovněž splnil limit B. Nakonec ale nastoupil s cílem popadesáté v životě překonat hranici 8 000 bodů.

Světový rekordman Ashton Eaton
Světový rekordman Ashton Eaton

Po pěti disciplínách vede Eaton

Světový rekordman Ashton Eaton z USA je po pěti disciplínách v čele olympijské soutěže desetibojařů. V Londýně zatím získal 4 661 bodů a vede s více než dvousetbodovým náskokem před krajanem Treyem Hardeem. Na třetím místě se drží Damian Warner z Kanady. 

Dopoledne Eaton vyhrál běh na 100 metrů v desetibojařském olympijském maximu 10,35 sekundy. V dálce se jako jediný dostal za osm metrů (803), v kouli předvedl 14,66 metru. Američana stejně jako ostaní desetibojaře čekali odpoledne ještě dvě disciplíny. Ve výškařském sektoru překonal laťku 205 centimetrů a svůj výkon završil v běhu na 400 metrů výkonem 46,90 sekundy. 

Zítra mají desetibojaři na programu dalších pět disciplín, běh na 110 metrů překážek, hod diskem, skok o tyči, hod oštěpem a závěrečnou patnáctistovku.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.