ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Pro zraněného sprintera Powella sezona skončila

Velikost textu:

Londýn - Zranění z olympijského závodu bude pro sprintera Asafu Powella znamenat předčasný konec sezony. Další lékařské testy potvrdily, že bývalý světový rekordman z Jamajky má natažené tříslo; přišel tak nejen o obhajobu zlata ve štafetě na 4x100 metrů, ale i o zbývající závody roku.

Asafa Powell
Asafa Powell

"Bude potřebovat zhruba tři týdny na zotavení, a protože za tu dobu nemůže trénovat, nemá smysl pokračovat," prohlásil Powellův agent Pau Doyle. Dodal, že na operaci devětadvacetiletý Jamajčan nemusí a příští sezonu chce určitě ještě běhat.

Powell si poranil přitahovač v nedělním ostře sledovaném finále stovky v Londýně. Dokulhal do cíle a z dálky sledoval, jak jeho krajané slaví. Usain Bolt získal zlato a Yohan Blake stříbro. Powell byl finišmanem vítězné štafety před čtyřmi lety v Pekingu, kde Jamajčané vyhráli ve světovém rekordu 37,10 a Bolt dokonal po triumfech na stovce a dvoustovce jedinečný hattrick.

O rok později Powell kvůli zranění chyběl na MS v Berlíně, kde Nesta Carter, Michael Frater, Blake a Bolt stanovili aktuální maximum na 37,04. Při Powellových opětovných zdravotních problémech by měli v tomto složení startovat i v Londýně. Finále štafet je na programu v sobotu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.