ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Zlaté žně: Britové prožívají nejúspěšnější hry za sto let

Velikost textu:

Londýn - Velká Británie prožívá nejúspěšnější olympijské hry za posledních sto let. Během 12 dnů soutěží v Londýně domácí sportovci vybojovali už 22 zlatých medailí, což je o tři více než před čtyřmi lety v Pekingu. Do konce her přitom ještě zbývá pět dnů.

Britští fanoušci oslavují vítězství
Britští fanoušci oslavují vítězství

"Ukázali jsme světu nejlepší možnou tvář Británie," prohlásil hrdě premiér David Cameron. Britští sportovci už mají na kontě 47 medailí a v pořadí zemí jsou třetí za tradičně silnými reprezentacemi Číny a USA.

O překonání "zlaté" a rekordní hranice v novodobé éře z Pekingu se dnes odpoledne postarali triatlonisté Alistair Brownlee a dráhoví cyklisté Laura Trottová s Chrisem Hoyem. Ten na velodromu vybojoval v keirinu už své šesté zlato v kariéře a je nejúspěšnějším britským olympionikem všech dob.

Dosud největší žně prožili britští sportovci na hrách rovněž doma v Londýně v roce 1908, kde posbírali 56 zlatých medailí a celkově 146. Tehdy se her ale účastnilo jen 22 zemí oproti letošním 204.

Zlaté medaile z Londýna
Zlaté medaile z Londýna

Britská olympijská asociace plánuje pro svou úspěšnou výpravu slavnostní jízdu Londýnem. V otevřeném autobusu se sportovci vydají do ulic pozdravit fanoušky 10. září po skončení paralympijských her.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.