ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Favorizované ruské akvabely zvítězily v soutěži dvojic

Velikost textu:
aktualizováno 7. 8. 2012 19:31

Londýn - Olympijskou soutěž dvojic v synchronizovaném plavání vyhrály podle očekávání ruské favoritky Natalja Iščenková se Světlanou Romašinovou. České akvabely Soňa Bernardová a Alžběta Dufková nepostoupily do dnešního finále a skončily čtrnácté.

Synchronizované plavání
Synchronizované plavání

Šestadvacetiletá Iščenková s o čtyři roky mladší partnerkou získaly v součtu finálového volného programu a technického programu z kvalifikace 197,1 bodu. Na druhém místě o 4,2 bodu zpět skončily Ona Carbonellová a Andrea Fuentesová ze Španělska, které ve finálovém programu v rytmu tanga odsunuly na bronzovou pozici čínské duo Chuang Süe-čchen, Liou Ou.

Rusky absolvovaly volný program v plavkách se strašidelnými panenkami, které ladily s vybranou hudbou. Sestavu začaly za tónů soundtracku z italského hororu ze 70. let Suspiria, poté následovala o něco živější Amélie z Montmartru a program zakončil další horor Ospalá díra.

"Věděly jsme, že Čína a Rusko jsou našimi hlavními soupeři, ale zároveň jsme věděly, že budeme hlavně soutěžit samy se sebou," uvedla trenérka ruské dvojice Taťjana Dančenková. "Když se to líbí mně a děvčata s tím jsou spokojená, pak se to bude líbit i rozhodčím. Já jsem jejich nejpřísnějším soudcem," dodala.

Šestnáctinásobná mistryně světa Iščenková a Romašinová se postaraly v soutěži dvojic o čtvrté olympijské zlato pro Rusko za sebou. Obě budou ještě ve čtvrtek a v pátek obhajovat triumf z Pekingu v týmech.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.