ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Poslední zlaté medaile z windsurfingu míří do Nizozemska a Španělska

Velikost textu:
aktualizováno 7. 8. 2012 15:52

Londýn - Zlatou medaili v jachtařské třídě RS:X získal na olympijských hrách Dorian van Rijsselberge. Devětadvacetiletý Nizozemec triumfoval před domácím Britem Nickem Dempseym a Przemyslawem Miarczynským z Polska. Mezi ženami vyhrála Španělka Marina Alabauová Neiraová následována Finkou Tuulií Petajaovou a Polkou Zofií Nocetiovou-Klepackou.

Vítěz třídy RS:X Dorian van Rijsselberge
Vítěz třídy RS:X Dorian van Rijsselberge

Van Rijsselberge si triumf zajistil v předstihu už po deseti rozjížďkách. Vítězstvím v dnešní medailové rozjížďce, kterou loňskému mistru světa stačilo pouze dokončit, premiérové zlato pro Nizozemsko ve windsurfingu pouze podtrhl.

Český reprezentant Karel Lavický obsadil v rozjížďkách 36. místo a skončil tak daleko za finálovými příčkami.

Šestadvacetiletá Alabauová své prvenství po deseti rozjížďkách obhájila vítězstvím v medailové rozjížďce. Stříbro získala Finka Tuuli Petajaová, bronz Zofia Nocetiová-Klepacká z Polska a spolu se španělskou reprezentantkou získaly poslední olympijské medaile ve windsurfingu.

Surfařka Marina Alabauová Neiraová se svými pronásledovatelkami
Surfařka Marina Alabauová Neiraová se svými pronásledovatelkami

Na příští olympiádě v Riu de Janeiru v roce 2016 bude kategorie RS:X nahrazena kiteboardingem, tedy jízdou ve vlnách na prkně s využitím tažného draka. Zástupci windsurfingu se však kvůli vyškrtnutí z her rozhodli soudit s Mezinárodní jachtařskou federací.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.