ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Medailová naděje Hejnová: Mám na finále formu

Velikost textu:

Londýn - Zuzana Hejnová v semifinále závodu na 400 metrů překážek potvrdila, že je velkou českou olympijskou medailovou nadějí. I v semifinále obsadila celkové druhé místo a hlavně se cítí sebevědomá a věří si. Obavu má pouze z Rusky Anťuchové. Hejnová tak bude bojovat o první individuální medaili v kariéře. Finále je na Olympijském stadionu v Londýně na programu ve středu ve 21:45 našeho času.

Zuzana Hejnová (uprostřed)
Zuzana Hejnová (uprostřed)

"Já vím, že tu formu mám," věří si Hejnová, která zaběhla svůj sezonní rekord. "A jsem ráda, že ji dokážu prodat. I psychicky jsem silnější, což je vidět na výkonech. Věřím, že ve finále to může být dobré," dodala překážkářka.

Hejnová přitom i přes výborný výsledek v semifinále neběžela naplno. Počítala s výbornou Anťuchovou: "Kdybych chtěla, tak za poslední překážkou ještě zatáhnu, ale věděla jsem, že to nebude potřeba, tak jsem běžela na to druhé místo. Jsem spokojená," uvedla překážkářka.

Je jí ale jasné, že soupeřky ve finále poběží rychle. "Pekelně. Anťuchová je prostě Ruska, co se umí připravit. Musím s tím prostě bojovat, co se dá dělat," uvedla. Každopádně se bude snažit běžet uvolněně. "Nesnažit se to rvát, místo toho pošetřit síly, abych je měla v závěru. To je můj styl, který musím dodržet, aby to k něčemu vypadalo. Jakmile to začnu od začátku rvát, tak pak síly chybějí, to se pak nedá dohnat," řekla.

Na její pohodě se podepsala i spolupráce s psychologem. Ten pracuje s Hejnovou léčitelskou metodou reiki, která vychází z východních filozofií. "Jsem s ním v kontaktu, píšeme si maily a určitě mi hodně pomáhá. Hlavně mi píše pozitivní zprávy, to je nedůležitější. Musím myslet pozitivně a nedělat si z toho těžkou hlavu, vždyť o nic nejde," usmívala se.

Hejnová bude bojovat o svou první velkou individuální medaili v kariéře. Na OH v Pekingu stejně jako na MS 2011 byla sedmá, před dvěma lety na ME v Barceloně a letos v Helsinkách čtvrtá. Vždy přitom byla favoritkou. V Londýně je na nejlepší cestě ukončit čekání.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.