ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Mistr světa Norúzí získal pro Írán druhé zápasnické zlato

Velikost textu:

Londýn - Nejsilnějším zápasníkem v řecko-římském stylu je stejně jako před čtyřmi roky v Pekingu Mijaín López. Vlajkonoš kubánské výpravy dokázal na olympijských hrách v Londýně obhájit zlato v kategorii do 120 kg jako třetí muž v historii po ruské legendě Alexandru Karelinovi a jeho krajanovi Alexandru Kolčinském. Čtyřnásobný mistr světa López porazil ve finále estonské překvapení Haikiho Nabiho. Bronz na žíněnce v ExCel Centre vybojovali Johan Euren ze Švédska a Turek Riza Kayaalp.

Druhé zápasnické zlato pro Írán získal Omid Hadži Norúzí. Úřadující mistr světa potvrdil roli největšího favorita v kategorii do 60 kg. Norúzí porazil ve finále Gruzínce Revaze Lašchiho, bronzové medaile získali Rus Zaur Kuramagomedov a Japonec Rjutaro Macumoto.

V kategorii do 84 kg chyběla jedna výhra k druhému olympijskému zlatu Egypťanovi Gaberu Ibrahimovi, jenž před osmi lety v Aténách triumfoval v kategorii do 96 kg. Dnes ho ve finále porazil Rus Alan Chugajev a získal své první velké zlato. Bronz brali Danjal Gadžijev z Kazachstánu a Polák Damian Janikowski.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.