ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Hejnová s Rosolovou jsou je ve finále, Ptáčníková skončila šestá

Velikost textu:
aktualizováno 6. 8. 2012 23:55

Londýn - Česká reprezentantka Zuzana Hejnová postoupila do finálového boje na 400 metrů překážek. Hejnová s časem 53,62 sekundy doběhla v semifinálovém běhu druhá za Ruskou Anťuchovou. Denisa Rosolová skončila ve svém běhu na třetím, nepostupovém místě, ale díky zaběhnutému času nakonec i po problémech s diskvalifikací do finálové osmičky postoupila. Překážkářské finále je na programu her ve středu v 21:45. Ptáčníková ve finále tyčkařek obsadila 6. místo.

Zuzana Hejnová v semifinálovém běhu
Zuzana Hejnová v semifinálovém běhu

Hejnová zažije atmosféru olympijského finále už podruhé, v Pekingu doběhla sedmá a na stejné umístění dosáhla loni na mistrovství světa v Tegu. Ani v jednom případě tehdy nepokořila hranici 54 sekund, v Londýně to dokázala už podruhé a přiblížila se na 33 setin svému českému rekordu. Stejně jako v rozbězích byla rychlejší pouze Ruska Natalja Anťuchová, jež vylepšila letošní světové maximum na 53,33.

Rosolová běžela v třetím semifinále ve vnitřní dráze a do cílové rovinky vtrhla na druhém místě. V závěru jí došly síly a o přímé postupové místo přišla, časem by se ale do finále jako poslední dostala. Její šance ale vzápětí uhasila diskvalifikace za nepřekonanou překážku. Česká výprava podala proti tomuto rozhodnutí protest, který byl uznán, a Denisa Rosolová tak poběží finále vedle své krajanky Zuzany Hejnové.

Rosolová původně podle rozhodčích porušila na trati pravidla tím, že minula jednu z překážek. Česká výprava si prohlédla video a okamžitě podala protest, s nímž uspěla. Rozhodčí vrátili do výsledkové listiny také další dvě původně diskvalifikované překážkářky Lauren Bodenovou z Austrálie i Ukrajinku Hannu Titimecovou, které ale do finále nepostoupily.

Naopak díky návratu Rosolové přišla o postup do finále i Perri Shakesová-Draytonová, Velká Británie už s následným protestem neuspěla. "Netuším, co se tam stalo, prý nebylo nic vidět," komentovala situaci po doběhu Rosolová, aniž by ještě znala výsledek protestu.

Hejnová zažije atmosféru olympijského finále už podruhé, v Pekingu doběhla sedmá a na stejné umístění dosáhla loni na mistrovství světa v Tegu.

Zuzana Hejnová:

Věděla jsem, že se poběží rychle, takže jsem velmi spokojená. Šlo trochu zatáhnout, ale Anťuchovou jsem porazit nechtěla. Bylo by to zbytečné plýtvání silami.

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková obsadila na olympijských hrách v Londýně šesté místo. Mistryně Evropy přeskočila napotřetí 445 centimetrů, další postupnou výšku 455 ani odložený pokus na 465 už nezvládla a podělila se o umístění s dalšími dvěma soupeřkami. Favorizovaná Jelena Isinbajevová skončila bronzová. Vyhrála Američanka Suhrová před Silvaovou z Kuby.

V Ptáčníkové se po závodu mísila spokojenost, vztek i bezmoc. "Potřebuju okamžitě najít doktora, protože jinak nevím," prohlásila. Při posledním nevydařeném pokusu totiž zapadla do šuplíku pod laťkou a narazila si patu. S umístěním byla spokojená, s výkonem moc ne. "Ale olympiádu jsem si užila," řekla pouze.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.