ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Fenomenální Bolt oslavil zlato s trojicí švédských házenkářek

Velikost textu:
aktualizováno 6. 8. 2012 21:00

Londýn - Jamajská legenda Usain Bolt dokázal to, co se kromě něho podařilo jedinému sprinterovi v historii her. Obhájil zlato na sto metrech. V mimořádné disciplíně, kterou sledovalo 80 tisíc lidí tak vášnivě, že musela být přerušena i soutěž kladivářů, dal jasnou odpověď všem pochybovačům. Vyhrál v novém olympijském rekordu 9,63 sekund. Své prvenství následně náležitě oslavil. Připojily se k němu dokonce tři švédské házenkářky, se kterými Bolt na pokoji v olympijské vesnici slavil až do časných ranních hodin.

Boltova oslava se Švédkami
Boltova oslava se Švédkami

Jednoduše nemá konkurenci, a to nejenom v tancích, virtuální střelbě a dalších vtípcích. Tentokrát mu ale někteří nevěřili tolik jako před zlatým během v Pekingu. "Technika rozhoduje. Usain s ní má už dva roky problémy, které neumí vyřešit. A podle mě už to ani nezvládne," pochyboval dvojnásobný olympijský vítěz Maurice Greene.

Jenže Bolt všem opět dokázal svou výjimečnost. "Přijel jsem do Londýna, abych potvrdil ty řeči o sobě jako o legendě. Jsem strašně rád, že se mi to podařilo. Úžasné publikum mi v tom hodně pomáhalo, dalo mi spoustu energie," radoval se Bolt. Ne všichni na tribunách ale využili energii správným způsobem. Jeden z podnapilých diváků vhodill při startu směrem k Boltovi láhev. Ta naštěstí žádného z běžců nezranila. Výtržníka pak v hledišti krotila bronzová medailistka z juda Edith Boschová z Nizozemska, která ho následně předala policii.

Po úspěšném dni si dopřál i vydatnou oslavu. Trojice švédských házenkářek si Bolta odchytla včera v noci. Jamina Robertsová, Ulrika Aagrenová a Isabelle Gulldénová strávily po druhé hodině ranní u Bolta v pokoji více než hodinu, byl tam s nimi prý i stříbrný medailista ze stovky Yohan Blake a desetibojař Maurice Smith. "Je to normální týpek. Povídali jsme si o běžných věcech," řekla o Boltovi Aagrenová. "Až příště bude v Evropě, prý zajde na házenou," uvedl Robertsová. Bolt z celé oslavy zveřejnil na svém twitterovém účtu fotografii.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.