ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Čínské týmy jsou dle očekávání ve finále stolního tenisu

Velikost textu:

Londýn - Čínské týmy jsou podle očekávání ve finále soutěže družstev ve stolním tenise. Zatímco ženy jednoznačně bez ztráty setu porazily Korejky, muži museli s Německem bojovat o poznání více. Nad nejlepším evropským týmem nakonec vyhráli 3:1 na zápasy.

Dimitrij Ovtcharov
Dimitrij Ovtcharov

V prvním zápase bronzový medailista z dvouhry Dimitrij Ovtcharov potrápil Ma Lunga. Po prohraném úvodním setu vyhrál druhou sadu jednoznačně 11:5. Třetí set však nešťastně ztratil v koncovce, a to ho zlomilo, ve čtvrté sadě už uhrál jen jeden míček.

Co se nepovedlo Ovtcharovovi, zvládl ve druhé dvouhře Timo Boll. Olympijského šampiona Čanga Ťi-kche porazil 3:1 na sety a srovnal stav zápasu. Pak však Němci prohráli klíčovou čtyřhru a Bastian Steger ve čtvrté dvouhře na Ma Lunga nestačil.

Číňané budou ve středu hrát o zlato s vítězem večerního semifinále mezi Koreou a Hongkongem, Němce čeká zápas o třetí místo. Číňanky, které rovněž obhajují olympijské zlato, se v úterním finále utkají s Japonskem. To v nedělním semifinále porazilo rovněž 3:0 Singapur.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.