ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

České akvabely na finále nedosáhly

Velikost textu:
aktualizováno 6. 8. 2012 18:45

Londýn - České akvabely Soňa Bernardová a Alžběta Dufková skončily v kvalifikaci synchronizovaného plavání v soutěži dvojic na 14. místě. Do dvanáctičlenného finále se tak Češky neprobojovaly. Kvalifikaci přesvědčivě vyhrála ruská dvojice Romašinová s Iščenkovou.

Soňa Bernardová s Alžbětou Dufkovou
Soňa Bernardová s Alžbětou Dufkovou

Po nedělním technickém programu se české reprezentantky držely na 14. místě. Svůj výkon v druhé části kvalifikace ve volném programu už ale zlepšit nedokázaly a pořadí tak po dvou discíplínách zůstalo nezměneno. Češky získaly celkem 171,840 bodu a na postupovou příčku do finálových bojů jim chybělo 2,3 bodu.

Brněnské akvabely o čtyři místa vylepšily svůj výsledek z Pekingu. Šestatřicetiletá Bernardová byla čtrnáctá už v Aténách a o jednu příčku horší při své olympijské premiéře v Sydney.

Kvalifikaci vyhrála favorizovaná dvojice Romašinová s Iščenkovou z Ruska, která si z loňského mistrovství světa odnesla šest titulů. Rusky téměř bezchybným vystoupením nasbíraly celkem 196,800 bodu. Druhé skončily Číňanky Chuang Süe-čchen, Liou Ou (192,810), třetí místo patří stejně jako po první části španělskému páru Oně Carbonellové Ballesterové a Andree Fuentesové Facheové (192,590).

Ve finále budou akvabely předvádět ještě jeden volný program, jehož bodové hodnocení se sečte s technickým programem z kvalifikace a vznikne konečné skóre. Na finálové sestavy se můžete dívat 7. srpna od 16:00 na programu LOH4.


Výsledky synchronizovaného plavání

Dvojice (po volném programu): 1. Iščenková, Romašinová (Rus.) 196,800, 2. Chuang Süe-čchen, Liou Ou (Čína) 192,810, 3. Carbonellová, Fuentesová (Šp.) 192,590, ...14. Bernardová, Dufková (ČR) 171,840 - nepostoupily do finále.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.