ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Olympijský duch asi není pro každého, kritizují Murerovou Brazilci

Velikost textu:

Londýn - Tyčkařská mistryně světa Fabiana Murerová nepostoupila na olympijských hrách do finále své disciplíny, největší kritiky se ale ve své vlasti dočkala za to, že v kvalifikaci nevyužila poslední pokus. Jednatřicetiletá Brazilka však tvrdí, že jí do rozběhu začal foukat příliš silný vítr.

Fabiana Murerová
Fabiana Murerová

Murerová nedokázala v úvodních dvou pokusech pokořit 455 centimetrů, když se pak rozběhla na poslední, po pár vteřinách kvůli nebezpečnému větrnému poryvu zastavila. Její počínání zkritizovali fanoušci, média a dokonce i další atleti s argumentem, že vítr byl stejný pro všechny.

"Vzdala jsem to, protože s takovým větrem bych nebyla schopná skočit. Bylo by nebezpečné zkoušet to, mohla bych se zranit. Vrátila jsem se zpět, abych se mohla znovu rozběhnout, ale stále příliš foukalo," vysvětlila Murerová, která od pořadatelů dostala na rozdíl od jednoho z předchozích pokusů povolení skákat.

Olympijský duch asi není pro každého, rozčilují se Brazilci

Před čtyřmi lety Brazilka na hrách v Pekingu nezískala medaili i kvůli tomu, že organizátoři nepřipravili jednu z jejích tyčí, kterou pak na stadionu deset minut marně hledala. Po vítězství na loňském světovém šampionátu v Tegu měla být jednou z největších brazilských medailových nadějí.

Rozhodnutí nepokusit se na poslední chvíli proniknout do finále proto vzbudilo emoce mezi fanoušky na Twitteru a rozhořčení vyjádřila i domácí média. Dvojnásobný olympijský volejbalový medailista Gustavo Endres prohlásil, že "olympijský duch zřejmě není pro každého" a že "pro vlast je jakákoliv oběť nutná".

Murerová si však nic nevyčítá. "Udělala jsem všechno, co jsem udělat mohla. Vždy se snažím každému na rovinu říct, co se při soutěži dělo, každého jsem vždy respektovala," uvedla atletka s vysvětlením, že pravé důvody ukončení svého posledního pokusu nechtěla před fanoušky tajit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.