ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Judista Delpopolo byl vyloučen za "neúmyslné" užití marihuany

Velikost textu:

Londýn - Americký judista Nick Delpopolo je prvním sportovcem, který měl po svém startu na olympijských hrách pozitivní test na doping. Kontrola po soutěži ve váze do 73 kg odhalila v jeho těle marihuanu a podle agentury AP byl diskvalifikován. Delpopolo obsadil v Londýně sedmé místo, devátý byl v této kategorii český reprezentant Jaromír Ježek. Ten by se měl posunout v konečném pořadí na osmou pozici, neboť Mezinárodní olympijský výbor požádal Mezinárodní judistickou federaci, aby po Delpopolově diskvalifikaci upravila výsledky.

Nicholas Delpopolo
Nicholas Delpopolo

Třiadvacetiletému Delpopolovi hrozí kvůli dopingu další sankce ze strany Mezinárodního olympijského výboru. Amerického judistu to už možná ale trápit nebude, protože ještě před hrami prohlásil, že chce kvůli příliš náročnému tréninku ukončit vrcholovou kariéru a věnovat se studiu.

Delpopolo, který se narodil jako Petra Petrovič v Černé Hoře a posléze byl adoptován americkou rodinou, se za prohřešek omluvil a vzdal se možnosti odvolání. Marihuanu údajně neužil úmyslně. Prý ji snědl v pečivu, o kterém nevěděl, že zakázanou látku obsahuje.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.