ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Emmons znovu pokazil poslední ránu, ale bere bronz

Velikost textu:
aktualizováno 6. 8. 2012 18:56

Londýn - Američan Matthew Emmons nezlomil prokletí poslední rány ve střelbě z libovolné malorážky na 3x40 ran ani na olympijských hrách v Londýně, tentokrát však bez medaile nezůstal. Manžel české olympijské vítězky z Pekingu Kateřiny Emmons dnes ve finále pokazil závěrečný výstřel, zaznamenal jen 7,6 bodu a klesl z druhé na třetí příčku. Na poslední chvíli ho tak předstihl Korejec Kim Čong-hjon. Zlatou medaili získal suverénní Ital Niccolo Campriani, světová jednička ozdobila své prvenství olympijským rekordem.

Matt Emmons
Matt Emmons

O tři desetiny bodu uhájil jednatřicetiletý Emmons alespoň bronz a získal třetí olympijskou medaili v kariéře. V libovolné malorážce na 60 ran vleže má zlato z Atén a stříbro z Pekingu.

Na obou předchozích hrách sahal americký střelec v libovolné malorážce na 3x40 ran po vítězství, ale vždy v samém závěru přišel kolaps. V Aténách na závěr soutěže zasáhl omylem sousední terč, v Pekingu nechtěně zmáčkl předčasně spoušť, trefil jen 4,4 bodu a klesl na čtvrté místo.

Svou dnešní nepodařenou poslední ránu Emmons po finále příliš neřešil. "Myslel jsem, že moje vítězné dny na olympiádě už jsou minulostí, takže si užívám, že jsem zpátky na pódiu. Rád bych skončil výš, ale jsem spokojený i s bronzem," prohlásil Američan, jenž prodělal předloni rakovinu štítné žlázy.

Těšil se na odpočinek. "Mám za sebou pár náročných roků. Vypořádat se s tím tlakem bylo obtížné," uvedl.

Volno si dopřeje i vítězný Campriani. "Potřebuji pauzu, opravdu dlouhou pauzu. Budu studovat, příští rok se vrátím," řekl čtyřiadvacetiletý Ital, který se do Anglie brzy vrátí. Od září začne na univerzitě v Sheffieldu studovat sportovní vědy.

"Vyhrál jsem díky střelbě na kolenou, což je neuvěřitelné, protože ji nenávidím. Je to pro mě nejhorší část, ale vyšla mi skvěle," divil se Campriani. Do finále šel s velkým náskokem osmi bodů na druhého Emmonse. "Všichni říkali, že to mám v klidu, ale člověk nikdy neví," uvedl s odkazem na minely amerického střelce z minulých dvou olympiád.

Český střelec Václav Haman obsadil v kvalifikaci 34. příčku a i při svém třetím londýnském startu zůstal daleko od finálových bran.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.