ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Kulhavý letí do Londýna s vidinou medaile a konce letošní smůly

Velikost textu:

Praha – Kdyby se olympijský závod horských kol konal před rokem, biker Jaroslav Kulhavý by před jeho začátkem musel čelit hlavně dotazům, s jakým náskokem vyhraje. Loňský mistr světa a Evropy přidal navíc cenné vítězství ve světovém poháru a v roce 2011 tak prožil životní sezonu. Letos sice nevyhrál ani jeden závod světového poháru, ale doufá, že nedostatek štěstí si vynahradí právě v Londýně.

Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý

"Je pravda, že letošní sezona není tak dobrá, ale do přípravy jsem dal maximum. Teď budu doufat, že se mě bude držet štěstí, které jsem letos neměl, a nějakým způsobem to dopadne," řekl Kulhavý novinářům před dnešním odletem z Prahy do dějiště her. Právě výsledky z letošní sezony ho neřadí k hlavním favoritům, což je podle Kulhavého spíše výhoda. "Myslím, že mi to může pomoct. Tlak bude menší. Většina lidí si už myslí, že o medaili nepojedu. Mohu být uvolněnější, trochu mi to hraje do karet," přiznal.

Podle Kulhavého jsou ale letošní výsledky daní za předešlou sezonu. Řada povinností, které byly spjaty s jeho úspěchy, nutně poznamenala jeho další přípravu. "Loni to bylo až neuvěřitelné a já bych to neměnil. Spousta unavujících akcí není před olympiádou to nejlepší, ale závod mám před sebou a doufám, že by to mohlo vyjít," uvedl.

Člena pražské Dukly, který na horských kolech závodí za tým Specialized, ani moc netrápí, že letos nevyhrál žádný ze závodů světového poháru. Loni přitom i díky pěti dílčím triumfům seriál celkově opanoval. "Dvakrát jsem k tomu měl kousek, v Novém Městě a ve Francii. Vím, že jsem kluky schopný porazit," řekl.

Jaroslav Kulhavý před odletem do Londýna
Jaroslav Kulhavý před odletem do Londýna

I proto se Kulhavý nebojí mluvit o útoku na medaile. "Taky ji chci. Cítím to stejně jako veřejnost a média. Jedu pro ni a rozhodně z toho nejsem nervózní. Vím, že je tam tenká linie (mezi úspěchem a neúspěchem). Dopadne to, nebo ne. Jako v dalších sportech," uvedl Kulhavý. Jako součást závěrečné přípravy mu posloužila i část cyklistického závodu Vysočina. "Zapadalo mi to přesně do plánu. Olympijská trať je hodně rychlá a potřeboval jsem se do toho dostat," vysvětlil.

Závod horských kol se uskuteční v poslední den her v neděli 12. srpna a organizátoři pro jezdce připravili v Hadleigh Farm v Essexu trať o délce 4,7 km. Kulhavý trať zná velmi dobře, neboť se na ní dvakrát představil v testovacích závodech a nevynechal ani letošní oficiální trénink.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.