ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Bolta mrzelo, že ho před finále stovky zastínila Blakeova show

Velikost textu:

Londýn - Jamajský sprinter Usain Bolt obhájil zlato z Pekingu na stometrové trati v olympijském rekordu, přesto však nebyl se svým vystoupením zcela spokojen. Při představování atletů před startem finále jej prý zastínila show krajana Yohana Blakea.

Bolt a Blake po finále olympijské stovky
Bolt a Blake po finále olympijské stovky

"Myslím, že tohle se mu moc povedlo," řekl v Bolt v narážce na "příšeru", kterou Blake při vyhlášení svého jména napodobil. "Bylo mi jasné, že něco takového nepřekonám. Tak jsem se rozhodl prostě improvizovat," přidal čtyřnásobný olympijský šampion a velký showman, který před startem pro fanoušky předvedl mimo jiné i diskžokeje.

Bolt si však velmi rychle spravil náladu a stovku vyhrál v olympijském rekordu 9,63 vteřiny. Blakeovi tak oplatil porážku z letošní jamajské olympijské kvalifikace. "Tehdy to byl pro mě budíček, Yohan mě tam probudil. Zaklepal na dveře a řekl: 'Usaine, je tady olympijská sezona, vstávej.' Díky tomu jsem se probral a dal jsem si to v hlavě do pořádku," uvedl.

Dalším Boltovým cílem v Londýně je obhajoba zlata na dvoustovce a triumf na poloviční trati mu k tomu prý pomůže. "Někteří lidé o mně pochybovali, tak jsem jim musel ukázat, že jsem nejlepší," prohlásil. "Jsem opět o krok blíž k tomu, abych se stal legendou. Ještě musím zvládnout dvoustovku," přidal pětadvacetiletý atlet.

Bolt dal také vítězstvím rodné Jamajce krásný dárek k 50. výročí nezávislosti, které slaví dnes. V neděli se navíc postaral na karibském ostrově o pořádné zácpy v ulicích, protože řidiči ve snaze vidět televizní přenos zastavovali na ulicích, aby mohli sledovat závod na obřích obrazovkách.

"Teď nemůžu odjet," reagoval jeden z řidičů na žádost policisty, aby uvolnil místo na silnici. "Klidně mi dejte pokutu, ale já se tady prostě budu dívat na přenos," dodal. Stovky příznivců neodradily od veřejné projekce finálového běhu hustý déšť ani silný vítr.

Nejen Jamajčané sledovali Boltův olympijský rekord, na celém světě se na něj v přímém přenosu dívaly dvě miliardy lidí. Smůlu ale měli fanoušci stometrového sprintu ve Spojených státech. Televizní stanice NBC totiž závod vysílala jen ze záznamu, protože se závod neběžel v americkém "prime timu", tedy čase s nejvyšší diváckou sledovaností, jak píše Daily Mail.

Zdroj: ČTK, Daily Mail

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.