ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Kolocová a Sluková bavily diváky a užívaly si olympijskou atmosféru

Velikost textu:

Londýn - Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková si na olympijských hrách v Londýně vysloužily velkou pozornost fanoušků. V pěkném prostředí londýnského Horse Guards Parade skončily na pátém místě a lidi kvůli nim doma vyhledali hospody, aby mohli český pár sledovat v akci.

Kolocová a Sluková
Kolocová a Sluková
Otevřít galerii
 • Kolocová a Sluková autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/39/3820/381988.jpg?1343861662
 • Kristýna Kolocová se raduje autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kristýna Kolocová autor: Dave Martin, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/39/3830/382923.jpg?1344104036
 • Kolocová se Slukovou na LOH zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/39/3805/380474.jpg?1343490120

Kolocová a Sluková, přezdívané Kiki a Maki, při své premiéře pod pěti kruhy předváděly vynikající plážový volejbal plný výborných obranných zákroků, útočných smečí i chytrých a přesně umístěných míčů. České duo si získalo srdce českých i britských fanoušků.

"Byla to úžasná zkušenost. Hrát před takovým publikem, to bych přála každému. Bylo úžasný, jak tím lidi žili, fandili každému balonu. Bavilo je to a bavilo to i nás," řekla Sluková. "Hrát před takovou kulisou bylo fantastický," doplnila Kolocová.

Britové v hledišti pro 15 tisíc lidí zpívali sborově "Czech Republic!" a v každém utkání ocenili českou dvojici hromovým potleskem. Ohromná vlna ohlasu se zvedla i v Česku. Kolocová se Slukovou skoro nestíhaly číst textové zprávy a jejich účet na sociálních sítích se plnil blahopřáními.

"Psali, že hledají hospody, kde nás budou vysílat. To jsme nikdy takhle výrazně nezažily. Za to jsem já moc ráda. Je to něco jiného a člověk se cítí důležitý a možná i trochu slavný," začervenala se Kolocová. Že by se z nich staly celebrity, které bude každý poznávat, si ale nemyslí. "Neviděla bych to tak horký," řekla Kolocová. "Jak sláva rychle vznikla, tak rychle opadne. Nebude to úplně zapomenuto, ale všichni se vrátí do neolympijského života a nebude to nic zásadního, že by nás poznávali na ulici," řekla Sluková.

Obě především doufaly, že lidem ukázaly, jak vypadá dobrý plážový volejbal.

"Možná ocení, že to je tvrdá práce, že se jenom neopalujeme," řekla Sluková a doufala, že jejich páté místo a výkony motivují mladé hráče a hráčky. "Aby u toho vydrželi, protože začátky jsou krušný, ale tohle je bonbonek," doplnila.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.