ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Do dalšího olympijského dne se probudily i české medailové naděje

Velikost textu:

Londýn – Do pondělního finále tyčkařek, které je na programu od 20 hodin, pronikla i Jiřina Ptáčníková. Vítězka evropského šampionátu si v letošním roce skočila osobní maximum. To má hodnotu 4 metry a 72 centimetrů. Ve finále bude chtít na tento výkon minimálně navázat. Hlavní favoritkou je však v této disciplíně Ruska Isinbajevová, která drží osobní rekord 5 metrů a 6 centimetrů.

Jiřina Ptáčníková
Jiřina Ptáčníková

Českým nejkratším překážkám vládne žena, která má za vzor britského trojskokana Jonathana Edwardse, Lucie Škrobáková. Česká překážkářka se po jedenácté hodině představila  ve třetím rozběhu časem 13,01 a postoupila do semifinále.

Na Olympijském stadionu se představí i Jakub Holuša. Český atlet zasáhne ve 12:38 do sedmého rozběhu na 800 metrů a bude bojovat o postup do semifinále.

Ještě delší distanci má před sebou Tereza Čapková, která bude od 12:50 bojovat o postup z prvního rozběhu na 1 500 metrů.

Jachtařka Veronika Fenclová postoupila na olympijských hrách do bojů o medaile. Do desetičlenného finále kategorie Laser Radial prošla jednatřicetiletá česká reprezentantka z osmého místa v rozjížďkách. Finálová jízda je na programu právě v pondělí a je bodována dvojnásobně.

Veronika Fenclová
Veronika Fenclová

Nabitý program mají i střelci. David Kostelecký a Jiří Lipták v pondělí dostřílí kvalifikaci. Obhájce zlaté medaile z Pekingu David Kostelecký a druhý český zástupce Jiří Lipták jsou po polovině kvalifikace trapu na děleném sedmém místě s nástřelem 73 bodů. Na vedoucího Australana Michaela Diamonda, který byl prozatím stoprocentní, ztrácejí dva body. Na střelnici zamíří z olympijské vesnice i Václav Haman. Českého střelce čeká střelba na 50 metrů libovolnou malorážkou na 3 polohy.

David Kostelecký do kvalifikace zasáhl v 11:00 a je průběžně na čtvrtém místě.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.