ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Hejnová i Rosolová postoupily do semifinále, Maslák finále nepoběží

Velikost textu:
aktualizováno 5. 8. 2012 21:51

Londýn - Na úvod dnešního atletického programu se představila v prvním rozběhu Zuzana Hejnová. Česká atletka si vedla na výbornou a svůj rozběh na 400 metrů s přehledem vyhrála. Do semifinále díky zaběhnutému času postoupila i Denisa Rosolová. Pavel Maslák finále na hladké čtyřstovce nepoběží. Finálovou atmosféru nezažije ani výškař Jaroslav Bába.

Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová

Česká atletka se postavila na start prvního rozběhu v dráze číslo dvě. Své tempo stále zvyšovala a přes překážky se dostávala velmi snadno. Do cíle doběhla v čase 53,96. Třetím nejrychlejším během kariéry postoupila do semifinále.

"Nechtěla jsem běžet takhle rychle, ale běželo se mi dobře a je vidět, že mám formu. To se pak nedá běžet pomalu," řekla Hejnová. Věří, že může atakovat český rekord 53,29. "Věřím, že se dá běžet ještě líp," řekla k dnešnímu výkonu. Dokonce trochu pošetřila síly. "Když zítra tohle zopakuju, na finále to bude určitě stačit," dodala.

"Na medaili nás bude osm. Každá, kdo se dostane do finále, ji může získat. Jeden rok byla medaile za 53,20, pak 53,80. Těžko usuzovat, ale kolem 53,50 bude medaile," prohlásila Hejnová.

Denisa Rosolová se představila ve třetím rozběhu. Do cíle se dostala na pátém místě časem 55,42. A i ona se představí v pondělním semifinále, do kterého postoupila díky času.

"Nevím, co se stalo. Všechno v rozcvičování bylo super, musím se s trenérkou podívat na video, jestli jsem to rozběhla pomalu," uvedla Rosolová. "Myslela jsem si, že když zatáhnu, že budu mít hodně sil, ale neměla. Prostě jsem nemohla běžet."

Kotník, který si lehce poranila při středečním tréninku, ji nelimitoval. "To vůbec necítím, otok už opadl, jen to hraje všemi barvami," prohlásila. Rosolová doufá, že kvůli špatnému výkonu nebude mít pro semifinále první dráhu. "Ani poslední by se mi moc nelíbila," uvedla. "Na tréninku jsem si dělala osobáky na hladkých tratích, takže rychlostně jsem na tom dobře. Ale nevím, jestli to dokážu skloubit s vytrvalostí," přemítala.

Na Olympijském stadionu v Londýně předvedla Hejnová celkově druhý nejrychlejší semifinálový čas. Porazila ji pouze Ruska Natalja Anťjuchová, která byla výkonem 53,90 sekundy o šest setin rychlejší.

V hladké čtyřstovce běžel v prvním rozběhu Pavel Maslák. Ve čtvrté dráze mistr Evropy vyběhl a bojoval o svůj největší úspěch, o postup do finále. Tento sen se mu ale nesplnil. Čas 45,15 na finále nestačil. V semifinálovém rozběhu číslo jedna skončil na 5. místě bez šance na postup. Nejrychleji zaběhl semifinále Lalonde Gordon z Trinidadu a Tobaga, který si posunul hranici osobního maxima na 44,58.     

Finále v Londýně nezažije ani Jaroslav Bába. Český výškař nepřekonal 226 centimetrů a se soutěží se tak musel rozloučit. Bába tak nenavázal na svůj nejlepší výkon v této sezoně, který měl hodnotu 231 centimetrů.

Lukáš Melich poslal kladivo třetím pokusem na hranici 77 metrů a 17 centimetrů a ve finále kladivářů mu patří šestá příčka. Z vítězství se radoval Krisztian Pars z Maďarska výkonem 80 metrů 59 centimetrů.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.