ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Mám zlato, slávu ale nečekám, tvrdí nejrychlejší žena planety

Velikost textu:

Londýn - Sprinterka Shelly-Anne Fraserová-Pryceová sice jako teprve třetí žena v olympijské historii dokázala obhájit zlato v běhu na 100 m, přesto na rodné Jamajce přehnanou slávu nečeká. Na karibském ostrově prý všechny zajímá jen světový rekordman Usain Bolt.

Sprinterka Fraserová-Pryceová
Sprinterka Fraserová-Pryceová

"Já sama pozornost nevyhledávám, a když už mě někdo zastaví třeba v supermarketu, tak se mě ptají jen na Usaina," citovala pětadvacetiletou Fraserovou-Pryceovou agentura Reuters. "Říkají: Trénujete s Usainem? Netrénuji... To je prostě Jamajka. Usain toho udělal hodně, překonal rekordy. Ale nevadí mi, že je populárnější než já," dodala.

Fraserová-Pryceová obhájila zlato z Pekingu za 10,75 sekundy s náskokem tří setin před americkou mistryní světa Carmelitou Jeterovou a další jamajskou sprinterkou Veronikou Campbellovou-Brownovou. "Mám smíšené pocity. Chtěla jsem zaběhnout perfektní závod, ale nevyšlo to na sto procent. Nebyl to můj nejlepší výkon," přidala vítězka.

Naposledy se sprinterský titul povedlo zopakovat Američance Gail Deversové v roce 1996, předtím to dokázala už jen další sprinterka z USA Wyomia Tyusová v roce 1968. "O atletické historii toho moc nevím, ale Gail Deversovou znám. Je příjemné dostat se na stejnou úroveň," prohlásila Fraserová-Pryceová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.