ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Vzkázal dětem do Guatemaly: Vyměňte zbraně za sport!

Velikost textu:
aktualizováno 5. 8. 2012 09:52

Londýn - Po zisku pvní medaile pro Guatemalu na olympiádě poslal vzkaz do své země. Chodec Erick Barrondo, který v sobotu v Londýně vybojoval pro středoamerickou zemi stříbro, vzkázal dětem do své vlasti, ať zapomenou na pistole a raději si najmou trenéry a věnují se sportu.

Erick Barrondo (vlevo)
Erick Barrondo (vlevo)

"Je dobře známo, že v Guatemale máme problémy se zbraněmi a noži. Proto doufám, že tato medaile inspiruje ostatní u nás doma, a pokud zítra někdo vymění zbraň za boty a začne trénovat, budu nejšťastnější člověk na světě," prohlásil jednadvacetiletý atlet, jehož rodiče byli běžci na středních tratích.

Když rozmlouval po stříbrném závodu s novináři, musel se na chvíli omluvit. "Volal mi prezident (Otto Peréz Molina), blahopřál mi a říkal, že všichni šli u nás doma slavit do ulic," prozradil hrdě chodec, který skončil druhý se ztrátou 11 sekund na čínského olympijského vítěze Čcheng Ting.

"Je to nádherný den pro mě, ale tato sláva patří především všem v mé zemi. Je to země, která hodně trpí, ale má také sny," dodal Barrondo, desátý muž z loňského mistrovství světa v Tegu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.