Buly - debata expertů

Přesvědčiví házenkáři Chorvatska deklasovali Dány

Londýn - Házenkáři Chorvatska deklasovali ve čtvrtém zápase základní skupiny B olympijského turnaje Dánsko 32:21. Chorvatský tým přitom nenarazil na žádné outsidery, ale jedny z medailových kandidátů. Dánové navíc v předchozím zápase porazili Srby, Chorvati jim však nedali žádnou šanci. Svou první výhru na turnaji zaznamenali v dalším ze zápasů zmínění Srbové.

Chorvatští házenkáři
zdroj: EPA

Začátek zápasu Chorvatsko - Dánsko začal vyrovnaně a po 12 minutách byl stav 6:6. Bojovala zde proti sobě dvě mužstva, která zatím v Londýně mají stoprocentní bilanci, tudíž se dala očekávat vyrovnaná bitva. Pak však přišlo pět po sobě jdoucích branek Jihoevropanů - na přestávku se šlo za stavu 14:9. Tento náskok se však brzy rozrostl na devět branek, následně až na dvanáct. Nakonec utkání skončilo rozdílem jedenácti branek 32:21. Nejlepšími střelci byli rovnou tři Chorvaté, kteří každý našli síť brány soupeřů pětkrát - Duvnjak, Vori a Horvat.

První vítězství na turnaji si užili Srbové, kteří hladce zvládli zápas s Jižní Koreou. Přestávkové skóre 12:10 Korejci v druhé půli nedokázali nijak atakovat a nakonec prohráli o šest branek. Ani excelentní výkon Jeong Hana nezměnil to, že po čtyřech zápasech Korejci opouštějí soutěž bez jediného získaného bodu.

Výsledky turnaje házenkářů:

Skupina A: Tunisko - Velká Británie 34:17 (14:8), Švédsko - Argentina 29:13 (12:8), Island - Francie 30:29 (16:15).

Tabulka: 1. Island 4 zápasy/8 bodů; 2. Francie 4/6; 3. Švédsko 4/6; 4. Tunisko 4/2; 5. Argentina 4/2; 6. Velká Británie 4/0.

Skupina B: Korea - Srbsko 22:28 (10:12), Chorvatsko - Dánsko 32:21 (14:9), Španělsko - Maďarsko 33:22 (16:13).

Tabulka: 1. Chorvatsko 4/8; 2. Španělsko 4/6; 3. Dánsko 4/6; 4. Srbsko 4/2; 5. Maďarsko 4/2; 6. Jižní Korea 4/0.