ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Jachtařka Fenclová je ve finále a o medaili zabojuje v pondělí

Velikost textu:

Londýn - Česká jachtařka Veronika Fenclová postoupila na olympijských hrách do bojů o medaile. Do desetičlenného finále kategorie Laser Radial prošla jednatřicetiletá česká reprezentantka z osmého místa v rozjížďkách. Počtvrté za sebou skončí český jachting na olympiádě v elitní desítce.

Veronika Kozelská-Fenclová
Veronika Kozelská-Fenclová

Finálová jízda je na programu v pondělí a je bodována dvojnásobně. Do čela se dostala Li-ťia Sü z Číny, která má na kontě 33 bodů, stejně jako druhá Nizozemka Marit Bouwmeesterová. Třetí je Annalise Murphyová z Irska a čtvrtá Belgičanka Evi van Ackerová (obě 34 bodů).

Čtvrtá žena loňského mistrovství světa Fenclová nasbírala na osmém místě 87 bodů. "Hlavní cíl, dostat se do medailové rozjížďky, jsem si splnila. Bohužel Gintara (Litevka Scheidtová) a Sari (Finka Multalaová) mně trošku uskočily na bodech a Page (Raileyová z USA) s Mexičankou (Taniou Callesovou) naopak dotáhly, a proto to ještě bude boj, uhájit aspoň tu osmičku," řekla Fenclová.

V závěrečných dvou rozjížďkách skončila Fenclová vždy dvanáctá. "Dala jsem do toho opravdu vše, ale líp to nešlo. Z vody jsem se sotva plazila. Navíc jsem dvakrát na startu měla kolizi se soupeřkami, které mně nechtěly uhnout," uvedla česká jachtařka.

Před Fenclovou držela český jachtařský prapor Lenka Šmídová, která byla v třídě Evropa sedmá v Sydney 2000 a vybojoval stříbro v Aténách 2004. Spolu s Lenkou Mrzílkovou dojely sedmé ve třídě 470 před čtyřmi lety v Pekingu.

Olympijská regata skončila pro Viktora Teplého, který v kategorii Laser obsadil 28. příčku a nepostoupil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.