ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Trampolínistka Frydrychová skončila patnáctá

Velikost textu:

Londýn - Česká trampolínistka Zita Frydrychová obsadila v olympijské soutěži patnácté místo. Zlatou medaili získala kanadská vicemistryně světa Rosannagh MacLennanová, která byla po kvalifikaci čtvrtá. Stříbro má Číňanka Chuang Šan-šan a bronz její favorizovaná krajanka Che Wen-na. Vítězka z Pekingu a úřadující světová šampionka doplatila ve finále na pokažený závěrečný dopad a byla ráda za třetí místo.

Zita Frydrychová
Zita Frydrychová

Dvacetiletá Frydrychová při své olympijské premiéře nepostoupila do osmičlenného finále, v kvalifikaci obsadila se ziskem 76,560 bodu předposlední, 15. místo. Už po první sestavě byla na předposlední pozici a druhou zakončila na žíněnce.

Česká reprezentantka si zajistila účast na hrách v lednu právě v Londýně na předolympijské soutěži. Navázala tak na své předchůdkyně Petru Vachníkovou-Juříčkovou ze Sydney a Lenku Honzákovou-Popkin z Pekingu, ale ani ona nedokázala projít do finále.

Už po první sestavě do něj měla Frydrychová hodně daleko, a i když ve druhé předvedla řadu obtížných rotačních prvků, nepodařilo se jí vystoupení dokončit. Dopadla na kraj trampolíny a po kotoulu se zastavila na žíněnce. Vrchol liberecké rodačky by měl přijít v Riu de Janeiru za čtyři roky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.