ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

O medaile na OH bude usilovat Knapková, Emmons vypadla

Velikost textu:
aktualizováno 4. 8. 2012 12:16

Londýn - Mistryně světa na skifu Miroslava Knapková se dnes od 13:30 pokusí rozšířit medailovou bilanci české olympijské výpravy v Londýně. Do finále malorážky nepostoupila Kateřina Emmons, která kvůli dvěma nešťastným ranám před koncem skončila v kvalifikaci až na 32. místě. České zastoupení však ve finále, které startuje v 13:45, mít budeme. Ze čtvrtého místa totiž postoupila Adéla Sýkorová. V akci však budou i další čeští sportovci.

Mirka Knapková
Mirka Knapková

Knapková může napodobit Ondřeje Synka, který v pátek vybojoval stříbro a postaral se o druhou českou medaili v Londýně. V Aténách před osmi lety byla česká skifařka čtvrtá, v Pekingu pak pátá. Jejími hlavními soupeřkami budou Běloruska Jekatěrina Karstenová, která své první olympijské zlato získala už v Atlantě, dále Kim Crowová z Austrálie a Číňanka Čang Siou-jün.

Knapková suverénně ovládla svou semifinálovou jízdu a bez problémů postoupila do dnešního finále olympijské regaty v Eton Dorney. Úřadující mistryně světa tak bude na svých třetích olympijských hrách bojovat o první medaili.

Střelkyni Emmons sportovní malorážka nesedí tolik jako vzduchovka, získala v ní jedinou medaili, kterou bylo překvapivé stříbro z Pekingu. Letos k ní žádnou další nepřidá, neprošla totiž kvalifikací, v které se dlouho držela na postupových příčkách, nezvládla však závěr. Postoupila Adéla Sýkorová.

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou se v osmifinále pokusí překvapit brazilské favoritky Talitu a Antonelliovou. Češky v posledním závodě skupiny porazily australský pár Cooková, Hinchleyová 2:1 na sety. Ostatní dvě české dvojice již vypadly, Kolocová se Slukovou jsou tak našimi posledními zástupkyněmi v této soutěži.

Naplno se rozjíždí i atletické soutěže. V kvalifikaci bojuje mitryně Evropy - tyčkařka Jiřina Ptáčníková. Svůj rozběh má už za sebou čtvrtkař Pavel Maslák. Ten hned při své prvním londýnském vystoupení vylepšil národní rekord, když ho stlačil pod 45 sekund a představí se i v semifinále.

Svůj závod už mají za sebou i triatlonistky. Vendula Frintová zaznamenala nejlepší český výsledek v olympijské historii triatlonu. Doběhla na 15. místě. Druhá česká zástupkyně Radka Vodičková skončila 20.

Dnes se ještě představí  trampolínistka Zita Frydrychová.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.