BBV po 25 letech

Rogers a Dalhausser olympijské zlato v plážovém volejbalu neobhájí

Londýn - Nejlepší světový pár poslední doby nečekaně podlehl v londýnském osmifinále 0:2 na sety italské dvojici Paolo Nicolai, Daniele Lupo. Todd Rogers a Phil Dalhausser tedy olympijské zlato neobhájí.

Dalhausser a Rogers zlato neobhájí
zdroj: Isifa/EPA autor: Nic Bothma

Rogers s Dalhausserem ve čtvrtek večer bez potíží porazili Přemysla Kubalu a Petra Beneše, ve skupině ztratili jen jeden set a rozhodně se nečekalo, že by je italští vítězové předkola mohli na cestě do čtvrtfinále ohrozit.

Američanům se ale nedařilo v útoku ani v obraně. První set prohráli 17:21 a v druhém rychle nabrali až pětibodové manko. A všichni fanoušci plážového volejbalu čekali, zdali se proberou a ztrátu nemilosrdně smažou. To se sice opravdu stalo, americký pár dokázal vyrovnat na 19:19, jenže italské duo si vypracovalo mečbol a blokař Nicolai při něm nepustil Rogersovu smeč přes síť. Největší překvapení londýnského turnaje bylo na světě. Mladí Italové přitom mají ve světovém okruhu na kontě nejlépe druhé místo z letošního Pekingu. Na olympiádě byli nasazení až jako číslo 13.