ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Soutěž vzpěraček do 75 kg ovládla Kazaška Podobědovová

Velikost textu:

Londýn – Zlato z olympijské soutěže vzpěraček v kategorii do 75 kg si odváží šestadvacetiletá Světlana Podobědovová z Kazachstánu. V celkovém součtu nejlepších pokusů v trhu a nadhozu uzvedla 291 kg. Stejného výsledku dosáhla i Ruska Natalja Zabolotná, kvůli vyšší tělesné váze ale brala druhé místo. Zlatou medaili v kategorii do 85 kg vybojoval v Londýně polský vzpěrač Adrian Zielinski. Triumfoval výkonem 385 kg.

Světlana Podobědovová
Světlana Podobědovová

Podobědovová rozhodla o vítězství v dramatickém duelu posledním pokusem, kdy v nadhozu zvedla 161 kg a vyrovnala tak výkon ruské soupeřky. O vítězce proto muselo rozhodnout pravidlo o tělesné váze a Podobědovová, která je o 220 gramů lehčí než Zabolotná, získala zlatou medaili.Třetí příčku obsadila Iryna Kulešová z Běloruska (269 kg).

Díky nižší tělesné váze si zlato z Londýna odváží třiadvacetiletý Polák Zielinski. Stejně jako druhý Rus Apti Auchadov zvedl 385 kg. Třetí místo obsadil Íránec Kíanúš Rostami (380 kg). Překvapivě neuspěl obhájce zlata z Pekingu Číňan Lu Jung, který nezaznamenal ani jeden platný pokus. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.