ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

České deblistky a střelec Podhráský zabojují o medaile

Velikost textu:
aktualizováno 3. 8. 2012 10:53

Londýn - V tenisovém semifinále na olympijských hrách se představí dvojice Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou. Překvapit bude chtít střelec Martin Podhráský a snažit se navázat na výhru nad Chorvatskem budou i české basketbalistky. Ty narazí na silný tým Američanek.

Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou
Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou

Po vyřazení Petry Kvitové jsou v tenisovém semifinále jen Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou, ve čtyřhře vyzvou světové jedničky Američanky Huberovou a Raymondovou. V utkání proti Američankám nebudou Hlaváčková s Hradeckou favoritkami. Letos se oba páry na turnajích WTA nestřetly, loni vyhrály Češky v Bruselu a prohrály na trávě v Eastbourne.

"Na trávě jsou Huberová s Raymondovou nejsilnější, budeme potřebovat podporu, ale už na nás není takový tlak. Ukážeme, co umíme. Půjdeme si pro to a vyhrajeme," řekla Hlaváčková, která pro Český rozhlas připomněla i poslední vzájemné střetnutí v Eastbourne. "Nastoupily jsme na ně a hrály fakt dobře, ale ukázaly nám, proč jsou první na světě. Trochu jsme je podcenily, říkaly jsme si, že už jsou starší, ale mají to pořád v ruce," dodala Hlaváčková.

Střelec Martin Podhráský půjde do druhé poloviny kvalifikace v rychlopalbě z nadějné čtvrté pozice, o kterou se však dělí s dalšími čtyřmi střelci. Zároveň však na prvního Rusa Klimova ztrácí jen jeden bod. Druhým českým zástupcem bude prozatím šestnáctý Martin Strnad.

Dnes mají střelci na programu druhou část kvalifikace, ve které opět vystřelí každý třicet ran na pět otočných terčů ve vzdálenosti 25 metrů v sériích za osm, šest a čtyři vteřiny, a následně finále pro šest nejlepších. Podhráský byl nejpřesnější ze všech při střelbě na terče s nejkratším časem na střelbu, kde ztratil jediný bod ze 100. Paradoxně nejhůř mu vyšla střelba s osmisekundovým limitem (96), v prostřední části nastřílel 98 bodů.

Basketbalistky, povzbuzené výhrou nad Chorvatskem, narazí v repríze posledního finále mistrovství světa na Američanky. Díky dvěma úvodním porážkám se sice ocitly na pokraji eliminace ze skupiny, kvůli zmíněné výhře nad Chorvatkami si však stále mohou dělat naděje na postup do dalších bojů. Američanky však budou tuhými soupeřkami, dá se očekávat složitý duel pro Češky. Bude velmi obtížné prolomit šňůru 36 vítězných zápasů v řadě na olympijských hrách, kterou se americký tým může oprávněně pyšnit.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.