ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Nizozemské pozemkářky postupují vítězně, ne však přesvědčivě

Velikost textu:

Londýn - Nizozemky si připsaly svou třetí výhru na olympijském turnaji v pozemním hokeji. Experti však jsou toho názoru, že styl hry světových jedniček zatím zaostává za očekáváním. Nizozemské hokejistky sice vyhrávají, ale soupeřky zdaleka nepřehrávají přesvědčivě.

Pozemní hokej
Pozemní hokej

Zápas proti Číně tak zaujal především sólovou akcí Maartje Goderieové, která se prodriblovala po levé straně a svou akci zakončila přesnou trefou do protějšího rohu branky. Jinak ovšem utkání nabízelo pořád stejný obrázek - Nizozemky zatlačily asijské soupeře na jejich polovinu, z neustálého tlaku však nedokázaly vytěžit více brankek. Zápas tak rozhodla střela Goderieové již z desáté minuty střetnutí. Nizozemky jsou již jen bod od semifinále, přičemž se dá očekávat, že v zápase s Jižní Koreou přinejmenším bod získají. 

V podobné pozici jako Nizozemky je i výběr Velké Británie, který 3:0 zdolal Belgii, a to brankami Ballové, Bartlettové a Cullenové. Taktéž Britky již potřebují jen bod, který mohou získat v sobotu proti Číně.

Australanky porazily tým Spojených států 1:0 a jsou v podobné situaci jako zmíněné výběry Velké Británie a Nizozemska. Z dalších zápasů Argentinky zvítězily v duelu s Novým Zélandem, když obě branky při výhře 2:1 vsítila Rebecchiová.

Výsledky turnaje pozemních hokejistek:

Skupina A: Korea - Japonsko 1:0 (0:0), Čína - Nizozemsko 0:1 (0:1), Belgie - Británie 0:3 (0:1).

Skupina B: Austrálie - USA 1:0 (1:0), JAR - Německo 0:2 (0:1), Nový Zéland - Argentina 1:2 (0:1).

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.