ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Kvitová po prohře: Jsem ráda, že tenis nestojí jen na olympiádě

Velikost textu:
aktualizováno 2. 8. 2012 19:26

Londýn - Tenistku Petru Kvitovou dělila jediná výhra od postupu do semifinále. Na wimbledonské trávě ji v boji o medaile zastavila sebejistě hrající Ruska Maria Kirilenková. Skleslost Kvitové vypovídala vše o jejích pocitech po prohraném zápase.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

"Olympiáda pro mě byla velký cíl, měla jsem chuť získat medaili, to se ale nestalo, takže mě to mrzí," řekla dvaadvacetiletá Kvitová po dvousetové prohře 6:7 a 3:6. Pro tenisty jsou hlavními vrcholy grandslamové turnaje, mezi které se jednou za čtyři roky vměstná olympijský turnaj. Kvitová loni slavila triumf právě na trávě All England Clubu a už na konci srpna ji čeká v New Yorku US Open.

Olympiádu Kvitová před cestou do Londýna označila za pátý grandslam a po postupu do čtvrtfinále cítila, že cenný kov je relativně blízko. "V utkání mě to ale nesvazovalo, o tom jsem nepřemýšlela, ale je to škoda," řekla a doufala, že smutek z vyřazení rychle zažene. "Do deníčku si napíšu, že jsem se snažila a bohužel to nevyšlo."

Duel s Kirilenkovou se hrál na dvorci číslo dvě a hru tenistkám ztěžoval nepříjemný vítr. Navíc tráva na základní čáře prakticky chyběla. "Skákalo to špatně, ani nechci říkat, že je tam tráva, ale kvůli tomu jsem neprohrála," řekla česká jednička.

Petra Kvitová: "Když jsem šla z kurtu, nebylo mi dvakrát hej. Ale musím to brát jako každý jiný turnaj a jsem ráda, že tenis nestojí jen na olympiádě jako ostatní sporty."

Od druhého kola měla Kvitová zdravotní problémy a hrála pod prášky tišícími bolest. Kvůli nataženému břišnímu svalu odstoupila ze smíšené čtyřhry a navíc měla zavázanou achilovku. "Sem tam jsem to ucítila. Achilovka byla naprosto v pořádku, a to břicho není tak hrozné. Doufám, že se to dá brzo do kupy," řekla.

Kvitová se v utkání s Kirilenkovou tradičně snažila hrát agresivně, ale hodně kazila. Udělala 21 nevynucených chyb, zatímco Ruska jen jedinou. Po zkažených úderech se na sebe hráčka z Fulneku zlobila. "Hrozně mě to štvalo. Ty nahrané míče, to se prostě musí dát. Zápas je vždy o pár míčích a ty uhrála ona."

Z Británie se Kvitová vrátí na skok domů a pak rychle zamíří na turnaj WTA do Montrealu, kde by měla začít hrát příští středu. Do Kanady poletí bez kouče Davida Kotyzy. "Někdy je turnaj bez trenéra potřeba. Doufám, že to pomůže," řekla. Loni se jí na americké sérii turnajů včetně US Open příliš nedařilo. "Úplně mi to tam nejde, takže doufám, že to tam letos zlomím," přála si Kvitová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.