ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Nejlepší národní olympijský dům? Podle AP je to ten český

Velikost textu:

Londýn - Přestože Češi na londýnské olympiádě zatím nevybojovali žádnou zlatou medaili, jedno prvenství si už stihli připsat. Nezařídil ho sportovec, ale Český olympijský dům – v hlasování redaktorů zpravodajské agentury Associated Press (AP) byl totiž vyhlášen jako nejlepší ze všech olympijských domů v Londýně.

Český olympijský dům v Londýně
Český olympijský dům v Londýně

Jak informovaly webové stránky Českého domu www.ceskydum2012.cz, reportéři AP anonymně navštívili všech jedenatřicet zatím otevřených národních domů v Londýně a český označili za nejoriginálnější. Ohlas vzbudil zejména klikující double-decker od umělce Davida Černého před samotným domem, který zve k návštěvě.

"Zlatá medaile patří Českému domu, který proměnil konferenční centrum v severní části Londýna v Islingtonu ve velký zábavní kout. Nabízí basketbal, kulečník, stolní fotbal, místo na odpočinek, spoustu plzeňského piva, DJ's a vystupovala zde také například funky kapela Monkey Business," napsala zpravodajka AP Jill Lawlessová.

V Londýně funguje jedenatřicet národních i mezinárodních domů. Na své otevření ještě čeká jamajský, který přivítá první návštěvníky se startem atletických disciplín. Originální cestou šly africké státy, které se spojily a vytvořily Africký olympijský dům. Podobně se spojily i severské země.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.