ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Ve finále deblkánoí obsadili první dvě příčky Britové

Velikost textu:

Londýn - Britští deblkanoisté ovládli závod ve vodním slalomu. Ze zisku zlatých medailí se v Londýně radovali Tim Baillie a Etienne Stott, druzí skončili David Florence a Richard Hounslow. Šampioni z předešlých tří olympiád Peter a Pavol Hochschornerové ze Slovenska vybojovali bronz.

Vítězní deblkanoisté Baillie a Stott (vpravo)
Vítězní deblkanoisté Baillie a Stott (vpravo)

"Nemůžu uvěřit tomu, že je to pravda. Ráno jsme si mysleli, že to bude katastrofa," uvedl Stott, který před více než rokem podstoupil operaci ramena. "Hochschornerové jsou velcí šampioni a patří mezi naše vzory. Útočili na další úspěch, ale věřili jsme, že je můžeme porazit. Nic netrvá věčně," podotkl třiatřicetiletý kanoista.

"Přesně o tom ale olympiáda je. V takových dnech, který byl dnes, se mohou sny stát skutečností," dodal Baillie. "Věřil jsem, že by to mohlo být dobré, ale že to bude až tak dobré, to ne," přiznal. 

Závod byl velkým zklamáním pro francouzské reprezentanty Klausse a Pecha, kteří dlouho ve finále drželi nejlepší čas. Zklamána je také česká dvojice Volf se Štepánkem. Medailové očekávání Češi nenaplnili a skončili sedmí, tím pádem se ani neprobojovali do finále.

Zklamáním skončil závod i pro favorizovaná slovenská dvojčata. Šampiony ze Sydney, Atén a Pekingu, kteří mají ve sbírce pět individuálních titulů mistrů světa, o zlato připravilapenalizace za dotek branky číslo 16. Bez "šťouchu" by vyhráli.

"Jsem naštvaný. Zlobím se ale sám na sebe. Nepředvedli jsme to, na co máme. Sami jsme si to pokazili, sami jsme kazili. A to nás odsunulo až na třetí místo," uvedl Peter Hochschorner. Jeho bratr přiznal, že po doteku branky myslel, že nezískají žádnou medaili.

"Naše finálová jízda mě hodně zklamala. Už před závody jsme si říkali, že když budeme spokojení s našimi výkony, budeme spokojení i celkově. Dnes jsme ale být nemohli, i kdybychom byli zlatí. Mám pocit, že nám londýnská trať vůbec nesedla," dodal Pavol Hochschorner.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.