ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Volf se Štěpánkem těžko hledali slova, aby popsali zklamání

Velikost textu:

Londýn - Deblkanoistům Jaroslavu Volfovi s Ondřejem Štěpánkem nebylo po nevydařeném olympijském vystoupení vůbec do řeči. Platili za adepty na finále a případnou medaili v areálu na vodní slalom v Lee Valley, ale nakonec jim postup mezi nejlepší šestici o necelé dvě sekundy utekl. K bronzu z Atén a stříbru z Pekingu tak úřadující mistři Evropy další cenný kov nepřidají.

Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek
Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek

Přitom stačilo málo. Chyběl centimetr, aby Volf v páté brance nezavadil o branku kloubem ukazováčku spodní ruky. "Beru to na sebe. Chybělo maličko, asi centimetr, strašný, když si to promítnu v hlavě," soukal ze sebe v cíli. "Není tam mezi čtvrtou a pátou brankou moc místa. Potřebujete se svézt po válci, měli jsme to otočit o trošku později. Jsou to ale setiny na rozhodnutí, štve mě to strašně," prohlásil.

Skončili na sedmé pozici, k postupu potřebovali o 1,44 sekundy lepší čas. "Je to velké zklamání. Chtěli jsme být minimálně ve finále a tam se o tu placku porvat," řekl Štěpánek.

"Čím větší závod, tím to mrzí víc. Kdyby to byl Český pohár, tak je to jedno, protože za další týden se jede další závod. Jenže tady to nejde opravit. Až za čtyři roky, což je strašně dlouhá doba," uvedl Volf. Oba je to mrzelo i kvůli trenérovi, kamarádům a lidem, kteří fandili v Londýně. "Určitě od nás všichni čekali víc. I my sami," řekl zadák Štěpánek.

Když přijeli do cíle, tušili, že může být zle. "Protože lodě na startu mají informace, jaký čas stačí na postup, takže už jsem to vůbec neřešil," přiznal Volf. I když naděje umírá poslední, byl ohledně postupu skeptický. "Když byli nahoře favorité, věděl jsem, že už to asi nepustí," řekl háček.

Už kvalifikace se jim moc nepovedla i proto, že jinak postavenou trať měli na horší ruku. Postavení finálových branek se jim ale zamlouvalo a líbilo. "Stačilo to nějak sjet. Je to ale sport, do toho s tím jdeme, že se to nemusí podařit," říkal Štěpánek, který ale těsně po dojezdu věřil, že by soupeři mohli také kazit.

"Věděl jsem, že čas není úplně super, ale věřil jsem, že to soupeři ještě zkazí. Samozřejmě, že to zklamání je, ale je to sport. Z deseti lodí postupovalo šest a na startovní listině nebylo slabší lodě," řekl zadák.

Na svou jízdu se podívají, aby viděli, kde měli rezervy, v jakých místech ztratili postup nebo jestli mohli dohnat dvě trestné sekundy za šťouch. Do budoucna se zatím nedívají, hovory o další olympiádě v Riu de Janeiro úplně odmítají. "Před chvílí jsme dojeli, je to hodně brzo. Teď vládne zklamání," uvedl Štěpánek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.