ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Olympijskou šampionku ve veslování čeká armáda a Afghánistán

Velikost textu:

Londýn - Britskou veslařku Heather Stanningovou čeká po historickém triumfu na olympijských hrách návrat do vojenské uniformy a příští rok nejspíš i mise v Afghánistánu. Šestadvacetiletá členka dvojky bez kormidelnice doufá, že se bude moct i v budoucnosti věnovat oběma svým velkým láskám - veslování a armádě.

Fandící jednotka v Afghánistánu
Fandící jednotka v Afghánistánu

"Miluju armádu a o tomhle jsem snila. Nechci se vzdát ani jednoho, snad to půjde zkombinovat," řekla kapitánka 32. pluku královského dělostřelectva. Jeho příslušníci právě slouží v Afghánistánu a středeční suverénní vítězství Stanningové sledovali na základně v televizi.

Stanningová vybojovala s Helen Gloverovou první zlatou olympijskou medaili pro Británii v ženském veslování. S Gloverovou, která je povoláním učitelka, se prý dokonale doplňují. "Já jsem docela přísná, protože pracuji s dětmi, a ona dělá, co se jí řekne, protože je zvyklá z armády. Klape nám to skvěle. V lodi poroučím já," řekla Gloverová agentuře Reuters.

Stanningová byla uvolněna ze služby v armádě před dvěma lety, aby se mohla naplno věnovat olympijské přípravě. Před hrami v Londýně vybojovala dcera důstojníků britského námořnictva s Gloverovou dvě stříbrné medaile na mistrovství světa a loni vyhrály Světový pohár.

Vítězné veslařky Stanningová s Gloverovou
Vítězné veslařky Stanningová s Gloverovou
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.