ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Australští pozemní hokejisté válcují soupeře, mají skóre 11:0

Velikost textu:

Londýn - V druhém kole pozemních hokejistů znovu dominovali Australané s pětinásobným nejlepším hráčem světa, Jamiem Dwyerem, který v předchozím kole vystřílel svému týmu hattrick. Tentokrát rozebrali Španělsko 5:0.

Pozemní hokej mužů: Austrálie - Španělsko
Pozemní hokej mužů: Austrálie - Španělsko

Světová jednička Austrálie tak jako jediná má dvojciferný počet vstřelených gólů, téměř dvakrát více než lídr protější skupiny, Nizozemsko. Británie nedokázala navázat na vítězný vstup do zápasu proti Argentině a tentokrát pouze remizovala s Jižní Afrikou 2:2, když doháněla bod až v samotném závěru zápasu. Pákistán naopak vykročil směrem do čtvrtfinále, když si poradil s Argentinou 2:0.

Zámořští sousedé Austrálie z Nového Zélandu také překvapivě zvítězili nad Indií 3:1. Ta si ještě v turnaji nezapsala ani bod a proti silnému Německu musí v dalším kole vyhrát, aby si udržela praktickou šanci na postup. Naši západní sousedé tentokrát jen těsně porazili Jižní Koreu 1:0 a obhájci olympijského zlata tak přes druhou výhru příliš nezáří. Nizozemci, stříbrní z Pekingu, pak v posledním zápasu skupiny B porazili v derby Belgii 3:1 a skupinu vedou.

Výsledky 2. kola

Skupina A:
Španělsko - Austrálie 0:5, Jižní Afrika - Velká Británie 2:2, Pákistán - Argentina 2:0

Skupina B:
Belgie - Nizozemsko 1:3, Nový Zéland - Indie 3:1, Jižní Korea - Německo 0:1

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.