ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Australské vodní pólistky zesměšnily Británii 16:3 v druhém kole skupin

Velikost textu:

Londýn - Druhé kolo skupinových zápasů vodních pólistek znovu přineslo výborné zápasy, a to i přesto, že v nich de facto nejde o postup, ale v podstatě "jen" o to, kdo získá výhodnějšího čtvrtfinálového soupeře. Všech osm týmů totiž automaticky postupuje do čtvrtfinálových bojů.

Australské vodní pólistky
Australské vodní pólistky

Výhodnou pozici do vyřazovací fáze si již zajistily favorizované týmy Austrálie a Ruska ve skupině B. Oba vyhrály i svůj druhý zápas - Austrálie neměla sebemenší problém s Velkou Británií, kterou zesměšnila 16:3, a Rusky zase porazily světové šampionky z Itálie v poměru 7:4.

To ve skupině A se pokračovalo v tradici obrovských dramat, která nabídl již první hrací den - stříbrné Američanky z Pekingu remizovaly se Španělkami 9:9 poté, co se vedení neustále přelévalo z jedné strany na druhou.

Maďarky v dalším famózním zápase (již v prvním thrilleru podlehly Američankám 13:14) vyhrály nad Číňankami rozdílem jediné branky 11:10. Výběr Číny sice v průběhu celého zápasu nikdy neprohrával, nicméně Maďarky obrátily stav zápasu v závěrečných minutách a rozhodly o vítězství svého týmu.

Výsledky turnaje vodních pólistek

Skupina A:

Maďarsko - Čína 11:10, Španělsko - USA 9:9.

Skupina B:

Rusko - Itálie 7:4, Austrálie - Velká Británie 16:3.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.