ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Vnučka královny olympijské geny nezapře

Velikost textu:

Londýn - Londýnská čtvrť Greenwich se nechlubí jen nultým poledníkem. Během olympiády se právě tam konají jezdecké soutěže. Za Británii soutěžila i členka královské rodiny, vnučka královny Alžběty II. Zara Philipsová. A dokázala vybojovat stříbrnou medaili. Aby taky ne, když má v genech olympijské šampiony.

Zara Phillipsová
Zara Phillipsová

Pokud existuje sport, který si královská rodina nenechá ujit, pak je to právě jezdectví. Z čestné lóže sledovali soutěž v Greenwichi členové britské královské rodiny včetně princů Harryho a Williama s manželkou a také spolu s matkou Phillipsové princeznou Annou. 

Zara se přitom ukázala jako zkušená jezdkyně, v soutěži družstev dokonce vybojovala stříbro. Medaili ji předávala princezna Anna. "Když vám tu medaili pověsí na krk, dojde vám, že to všechno za to stálo. A je samozřejmě naprosto úžasné, když ji dostanete od mámy," řekla jednatřicetiletá Phillipsová, která má ve sbírce úspěchů světový i evropský titul. 

Není to přitom poprvé, kdy rod Windsorů zásobuje britskou reprezentaci svými členy. Zařina matka, princezna Anna, soutěžila jako jezdkyně na olympiádě v roce 1976. A Zara má vlohy i po otci. Právě před 40 lety vyhrál Mark Phillips olympijské zlato.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.