ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza
Není důležité zvítězit, ale účastnit se – diskuse

To Kvit or not to Quit

Velikost textu:

Londýnská olympiáda změnila nejenom dějiny kinematografie, české módy či ohňostrojů, ale nakreslila i pomyslnou čáru – před a po "LOH2012" i ve světové globální síti jedniček a nul.

Petra Kvitová na Twitteru
Petra Kvitová na Twitteru

Ano, internet už taky nebude tím místem, kterým býval. Díky sociálním sítím totiž několik stovek milionů lidí po celém světě vzalo olympijské motto o důležitosti účasti nad vítězstvím za své a vložilo se do soutěže v "účastnění se v diskuzi" s velkou vervou. Pravidla se zatím jenom tvoří, takže tato disciplína nebude mít v nejbližším období zatím ani rozhodce, natož výherce. Sportovců v tomto odvětví přibývá každým dnem, takže je zcela jisté, že půjde do budoucna asi o celkem masový sport.

Čeští účastníci internetového diskutování začínají po nevalném výkonu všech národních želízek v ohni intenzivně řešit, že naši sportovci budou muset právě účast v diskusích na sociálních sítích začít brát mnohem poctivěji než doposud. Podle analýzy bookmakerů sázkových kanceláří se totiž právě početnost a pravidelnost statusů přímo podepisuje i na sportovním výkonu reprezentantů.

Příkladem může být Petra Kvitová, která poslala (nejenom) fanouškům děkovné statusy na svých oficiálních profilech i po náročném zápasu v nočních hodinách, a navíc nejenom v rodném jazyce.

O tom, jak náročnou disciplínou "účast v diskuzích na sítích" bude a že to ani rozhodci nebudou mít vůbec lehké, se můžete přesvědčit sami, když přiblížíme celkem odbornou debatu mezi komentátorem ČT Jaromírem Bosákem a právě nepostoupivším Tomášem Berdychem. Jejich výměna naznačuje, že nikoliv debatování na sítích, ale hrací povrch a kvalita materiálů jsou pro výsledek mnohem důležitější. Zatímco Bosák měl starost o další výkony Petry Kvitové, vzhledem k obecně známé české oblíbenosti trávy nad jiným materiálem – myšleno povrchem, Tomáš Berdych si otevřeně postěžoval, že tento rok nebyla prý tráva nic moc.

Jaromír Bosák na Twitteru
Jaromír Bosák na Twitteru

Pravděpodobně bez ohledu na trávu, ale v přímé závislosti na výkonu českých tenistů, se už objevila i iniciativa přejmenovat v Čechách stále populárnější sociální síť Twitter na Kviter nebo Quiter (podle anglického "To Quit" – "Přestat"). Inu, jak napsal klasik – God save Petra! 

Tomáš Berdych, status na Facebooku
Tomáš Berdych, status na Facebooku

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.