ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Novozélandský kajakář je v semifinále. I se "šťouchem" od matky

Velikost textu:
aktualizováno 31. 7. 2012 10:03

Londýn - Novozélandský kajakář Mike Dawson prošel do semifinále olympijského závodu i se "šťouchem" nahlášeným jeho matkou. Kay Dawsonová je totiž mezinárodní rozhodčí, a když se její syn při pondělní kvalifikaci dotkl branky, bez váhání ho potrestala dvousekundovou penalizací.

Novozélandský kajakář Mike Dawson
Novozélandský kajakář Mike Dawson

Dawson vtipkoval, že byl v pokušení přesvědčit trenéra, aby podal protest na tohoto "konkrétního sudího", ale to by bylo ještě nevhodnější. Trénuje ho totiž otec Les.

"Mělo by to pro nás všechny nejrůznější následky a navíc, já miluju mámino jídlo," líčil s úsměvem pětadvacetiletý Novozélanďan, jeden ze soupeřů Vavřince Hradilka. Mezi patnáct semifinalistů nakonec prošel z kvalifikace osmým časem a se dvěma "šťouchy".

Jeho matka byla sudí u branky číslo pět. Dawson byl nakonec rád, že dostal trest právě od ní. "Rozhodně to vylučuje jakýkoli náznak zaujatosti," řekl. "Dotek to byl a samozřejmě mi penalizaci dala správně. Čekal jsem to. Snad to ale v semifinále nebude muset udělat," přál si čistou jízdu pro středeční bitvy o finále.

Dawson startuje na olympiádě poprvé, jeho matka už byla rozhodčí před čtyřmi lety v Pekingu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.