ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Kolocová se Slukovou trápily obhájkyně, prohrály však 0:2

Velikost textu:

Londýn - Beachvolejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou sehrály na olympijském písku v Londýně vyrovnaný souboj s nejlepším světovým párem posledních let - Kerri Walshovou s Misty Mayovou. Dvojnásobným olympijským vítězkám z USA mohly jako první v historii na olympijském písku sebrat set, když v druhé sadě vedly 18:15. Nakonec v ní však podlehly 19:21 a o postup si tak zahrají ve středu.

Kolocová se Slukovou na LOH
Kolocová se Slukovou na LOH

Kolocová se Slukovou potřebovaly hrát servis na hranici rizika, aby proti americkým hvězdám měly šanci. Jenže v první sadě ho až moc často kazily, trojnásobné mistryně světa Walshová s Mayovou jejich chyby trestaly a za 16 minut získaly první sadu 21:14.

"Riskovaly jsme, jenže nepadalo to tam, i když to bylo párkrát o kousíček v autu," mrzelo Slukovou. Byť se hrálo o půlnoci londýnského času, obě dvojice ze sebe vydaly maximum. Kolocová i Mayová se překonávaly v poli a na síti sváděly bitvy Sluková s Walshovou.

Druhý set se dlouho vyvíjel lépe pro české hráčky a za stavu 18:15 měly blízko k zápisu do historie. Tři míče české plážové volejbalistky dělily od toho, aby jako vůbec první na olympijském písku sebraly Američankám set. Ty si však bilanci pokazit nenechaly, vyhrály 21:19 a protáhly šňůru vítězných setů pod pěti kruhy na 32.

Po zlatém tažení v Aténách i Pekingu mají i v Londýně nakročeno k medaili, po dvou zápasech vedou skupinu C. "Ve druhém setu jsme je už dostaly od sítě, o to víc nás mrzí, že jsme nedotáhly stav 18:15. Takže je to pro nás velké zklamání, s našimi zkušenostmi bychom to měly dotáhnout. Nevím, jestli jsme to měly v hlavě, že bychom mohly být slavné. Ale nepovedlo se a historie se neptá, že to bylo blízko...," litovala promarněné šance Sluková.

S Kolocovou budou hrát o druhé, případně třetí postupové místo do play-off ve středu proti další legendě, australské šampionce z her v Sydney Natalii Cookové a Tamsin Hinchleyové. Ještě nikdy české hráčky neskončily zápas až po půlnoci, dnes si vyzkoušely, jaké to je. "Máme skoro dva volné dny, vezmeme si to pozitivní a Australanky chceme sesekat," dodala bojovně Sluková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.