Studio Time Out

Házenkářky Francie překvapily šampiónky z Norska

Londýn – První den turnaje házenkářek nabídl překvapení. Úřadující mistryně světa a Evropy z Norska totiž prohrály s Francouzkami 23-24. V dalších zápasech skupiny B porazily ve skandinávském souboji Dánky házenkářky Švédska a Korejky vyhrály nad Španělskem. Ve skupině A se nedařilo domácím, jež podlehly házenkářkám z Černé Hory 19-31.

Zápas házenkářek Francie s Norkami
zdroj: ČTK/AP autor: Vadim Ghirda

Největší favoritky do zápasu s Francií nevstoupily vůbec dobře a brzy prohrávaly 1-6. Norky svůj výkon zlepšily a po dvaadvaceti minutách prvního poločasu bylo skóre 9-10. Avšak Francouzky znovu zabraly a úřadujícím šampionkám do poločasu znovu odskočily na rozdíl pěti branek 12- 17 a vedení si už do konce zápasu udržely.

V dalších utkáních skupiny B vyhrály Dánky nad Švédkami 21-18 a reprezentantky Jižní Koreje přehrály Španělky 31-27.

V rámci skupiny A se nedařilo domácím, když Britky podlehly hráčkám Černé Hory 19-31. Brazilky porazily těsně 24-23 Chorvatky a Rusky vyhrály nad Angolou 30-27.