ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

První zlato ve skocích do vody získaly Číňanky

Velikost textu:

Londýn – Medaile už se v Londýně začaly rozdávat i ve skocích do vody. První získaly Číňanky Wu Min-sia, Che C', které vyhrály soutěž synchro z třímetrového prkna. Wu Min-sia zvítězila v této disciplíně na třetích hrách po sobě, pro její novou partnerku Che C' jde o první olympijskou medaili.

Vítězné čínské skokanky
Vítězné čínské skokanky

Čínské mistryně světa potvrzovaly roli favoritek od prvního z pěti skoků a získaly celkem 346,20 bodu. Na druhém místě skončila americká dvojice Abigail Johnstonová, Kelci Bryantová (321,90), bronz získaly vicemistryně světa Emilie Heymansová, Jennifer Abelová z Kanady (314,10). Heymansová se díky tomu stala první skokankou do vody, jež vybojovala cenný kov na čtyřech hrách za sebou.

Šestadvacetiletá Wu Min-sia triumfovala v synchronizovaných skocích z třímetrového prkna už na hrách v Aténách 2004 a Pekingu 2008. Její zlatá série se nezastavila ani poté, co její partnerka Kuo Ťing-ťing loni ukončila kariéru.

Čínský tým skokanů do vody bude v Londýně útočit na osm zlatých medailí z osmi soutěží. Před čtyřmi lety v Pekingu jim jedinou porážku připravil Australan Matthew Mitcham.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.