ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Londýn ovládly bouřky, nad dvorci se poprvé zatáhla střecha

Velikost textu:
aktualizováno 29. 7. 2012 20:55

Londýn - Olympijský tenisový turnaj na trávě ve Wimbledonu narušilo během druhého hracího dne počasí. V Londýně pršelo a v areálu All England Clubu se hrálo podle plánu jen na centrálním dvorci pod zataženou střechou. Radek Štěpánek rozehrál svůj úvodní duel s Rusem Nikolajem Davyděnkem, ale za stavu 4:6 a 1:0 v druhém setu byl zápas podruhé přerušen.

Deštivé počasí v Londýně
Deštivé počasí v Londýně
Otevřít galerii
 • Deštivé počasí v Londýně autor: Stephen Simpson, zdroj: ISIFA/Rex Features https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/38/3791/379048.jpg?1343137893
 • Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou autor: Kirsty Wigglesworth, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/38/3745/374490.jpg?1341740735
 • Tenista Štěpánek autor: ČTK/Kamaryt Michal, zdroj: Letní olympijské hry https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tenista Štěpánek autor: ČTK/Kamaryt Michal, zdroj: Letní olympijské hry https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Silná bouřka se strhla jen chvilku před začátkem tenisového programu a pak vytrvale pršelo. Štěpánek s Davyděnkem nastoupili k zápasu s téměř tříhodinovým zpožděním. Duel sledovalo hodně českých fanoušků, mezi kterými se objevili například kouč Petry Kvitové David Kotyza nebo Petra Cetkovská. V hledišti chvíli seděl i zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates.

Štěpánek v třetí hře úvodní sady ztratil podání a následně nevyužil tři brejkboly. Nebe se ale postupně zatáhlo a za stavu 3:4 v prvním setu byl zápas přerušen. Hráči ještě chvilku seděli u kurtu, ale po pár minutách zazněl pokyn trávu kvůli sílícímu dešti zakrýt. "Jaké překvapení," komentoval to Štěpánek a spěchal pod střechu.

Na dvorec se hráči znovu vrátili až po dalších třech a půl hodinách, ale stihli odehrát jen pár gamů. Štěpánek nevyužil další brejkbol a první sadu prohrál 4:6. Za stavu 1:0 v druhém setu rozhodčí opět zápas přerušil, tenisty zřejmě limitoval kluzký travnatý povrch.

Na své zápasy prvního kola dvouhry marně čekají Cetkovská a Lucie Šafářová. Zatím nedošlo ani na plánované čtyřhry, ve kterých se měly představit páry Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká a Štěpánek s Tomášem Berdychem.

Tenisový turnaj začal ve Wimbledonu v sobotu pro české fanoušky nepříjemným překvapením. Berdych hned v 1. kole prohrál s Belgičanem Stevem Darvisem. Další česká medailová naděje Petra Kvitová postoupila, ale trápila se tři sety.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.