ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Olympiáda v Londýně větrá návštěvníkům peněženky

Velikost textu:

Londýn - Vítr v peněženkách zažívají návštěvníci olympiády v Londýně, ceny jsou vyšroubované na maximum. Draho je tu i pro samotné Angličany. Někteří valí oči, jiní to zas berou jako klasický jev spojený s takovouto událostí.

Olympijské hry
Olympijské hry

Jednoocí olympijští maskoti Wenlock a Mandeville, 15 liber za jednoho panáčka (asi 490 korun), zatímco batohy s označením domácího týmu "Team GB" byly k mání za 37 liber (téměř 1 200 korun) a obaly na počítačové tablety se stejným označením vyšly na relativně skromných 12 liber (asi 390 korun).

Kdo se do olympijského parku vydá bez vstupenky na nějaký závod či disciplínu, musí zaplatit "vlezné" deset liber (asi 330 korun) a dalších 15 liber, pokud se chce podívat na 115 metrů vysokou věž Orbit, která přehlíží celý olympijský komplex.

Ceny vstupenek na zahajovací ceremoniál mnohé odradily "Jediné lístky, které ještě byly k mání, byly za 1 800 nebo 2 300 liber. To je rozhodně absolutně mimo můj finanční dosah," říká obyvatelka Londýna.

Olympijská vesnice
Olympijská vesnice

Ceny jsou úměrné události

Ceny na stadionech jsou vždy dražší než to, co se dá koupit mimo ně. Londýn není žádnou výjimkou. Někteří tak ani nemrknou nad 26 librami (asi 840 korun) za tričko s olympijským logem. "Nemyslím si, že by to bylo nějak zvlášť hrozné na tak významnou událost, jako je tohle. Člověk musí počítat s tím, že ceny budou trochu vyšší," podotýká návštěvnice her z USA.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.