ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Kubala s Benešem podlehli v beachvolejbale Španělům

Velikost textu:
aktualizováno 29. 7. 2012 13:18

Londýn - Úvodní utkání skupiny prohráli plážoví volejbalisté Přemysl Kubala a Petr Beneš se Španěly Pablem Herrerou a Adrianem Gavirou po velkém boji 23:25 a 16:21. Čeští "veteráni", nejstarší dvojice olympijského turnaje, neproměnili v prvním setu tři setboly.

Vítězní španělští beachvolejbalisté po výhře nad Čechy
Vítězní španělští beachvolejbalisté po výhře nad Čechy

Osmatřicetiletý Kubala s o rok mladším Benešem, který měl krátce před vrcholem kariéry problémy s koleny i horečku, začali proti Španělům výborně. Po většinu úvodní sady byli o bod až dva ve vedení a jako první se za stavu 20:18 dostali k setbolu. Nevyužili však ani další dva, zato Španělé svůj třetí setbol ano. Gavira namířil servis přesně mezi oba české volejbalisty a před zadní čáru.

"Gavirův servis zápas rozhodl. Získal jím klíčové body," řekl Beneš. Čeští matadoři vzdorovali mladším Španělům i ve druhé sadě, ale Benešovi docházely síly. Závěrečná pasáž druhé sady už Kubalovi s Benešem nevyšla, Španělům po třech letošních výhrách poprvé podlehli a po 41 minutách si do skupiny B připsali porážku. "Byl jsem nemocný a pořád nejsem stoprocentně fit," přiznal Beneš, který dobíral antibiotika ještě v Londýně.

O postup budou bojovat proti Japoncům Asahimu se Širatorim a americkým obhájcům zlata Rogersovi s Dalhausserem. "Musíme Japonce porazit. Není jiná možnost," dodal polař českého páru, kvůli jehož zdravotním problémům vynechali Češi poslední turnaj v Klagenfurtu a byli bez finální herní přípravy.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.