ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Veslaři Bond a Murray zajeli nejrychlejší světový čas

Velikost textu:

Eton - Dvojka bez kormidelníka Hamish Bond a Eric Murray z Nového Zélandu se hned první den veslařské olympijské regaty v Eton Dorney zapsala do historie. Čtyřnásobní světoví šampioni, kteří jeden z triumfů získali na čtyřce bez kormidelníka, překonali v úvodní rozjížďce výkonem 6:08,50 o více než šest sekund deset let starý nejlepší světový čas Britů Matthewa Pinsenta a Jamese Cracknella.

Veslaři Bond s Murraym
Veslaři Bond s Murraym

"Když jsme se rozjížděli, tak jsme se bavili o tom, že fouká příjemný povítr a je dobrá šance zajet rychlé časy. Podmínky byly dobré, ale netušili jsme poté, jak rychlí jsme," uvedl v cíli spokojený Bond, který se svým parťákem závodí od roku 2009 a od té doby nebyli poraženi.

"Je to pro nás vzpruha. Věděli jsme, že jsme dobře připravení, ale člověk nikdy neví, jestli postoupí do finále," podotkl Murray. "Musíme stejně pokračovat i nadále. Dobře si uvědomujeme, že jsme udělali jen jeden krok. Chtěli jsme postoupit do semifinále, což se nám podařilo," dodal.

V dobré formě se na začátku regaty prezentovaly i Britky Helen Gloverová a Heather Stanningová, které zajely na dvojce bez kormidelnice historicky nejrychlejší olympijský čas 6:57,29. Obě nyní věří, že se jim podaří disciplínu vyhrát a získat pro Británii první zlatou medaili z ženského veslování.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.